Acun Ilıcalı

 1. Acun ılıcalı kimdir - Acun ılıcalı Resimleri - Acun ılıcalı ve Ailesi - Acun ılıcalı Hakkında - Acun ılıcalı Biyografi - Acun ılıcalı Resimleri
  D.Tarihi : 1972
  D.Yeri :Edirne

  Mesleğe Spor muhabirliği yaparak başlayan Türk televizyon yapımcısı ve sunucusu
  Ailesi Erzurum'un Ilıca ilçesindendir. İlk ve ortaokulu doğum yeri olan Edirne'de okudu. Kadıköy Maarif Koleji Anadolu Lisesini ve Gazi Üniversitesini bitirdikten sonra İngilizce Öğretmenliği'ni kazandı. Ancak okulu bitirmeyip, televizyonculuğu seçti. 19 yaşındaki ilk evliliğinden Banu 2. evliliğinden ise Leyla ve Yasemin adlarında 3 kız çocuğu sahibidir. 19 yaşındayken anne ve babasını trafik kazası sonucu kaybetti. Kendisi de ciddi bir motosiklet kazası yaptı. Kendi ağır yaralı olarak kurtulurken arkadaşı hayatını kaybetti.

  1993 yılında bi kot dükkanı açarak ticarete atıldı ; ancak iflas ett. Bir arkadaşı vasıtasıyla İlker Yasin'le tanışan Acun , futbol bilgisiyle onu etkilemeyi başarınca denenmek üzere işe alındı. Beşiktaş muhabiriyken futbolcularla samimi olup özel roportajlar yapmayı başarınca yıldızı parladı. Daha sonra Şansal Büyüka'nın ekibine transfer oldu. Televole'nin spor magazin olduğu yıllarda bu program içersinde kendine ait bir bölüm sunmaya ve bu bölüm dahilinde dünyayı dolaşmaya başladı. Daha sonra bu bölümü 2002 yılında Acun Firarda adı ile ayrı bir program yaparak sundu. Bu kapsamda 105 ülke gezdi. Dokun Bana ve Biri Bizi Gözetliyor programlarının kadrasonda yeralıp yardımcı sunuculuk yaptı. 2005 yılında Acun Medya adlı prodüksiyon şirketini kurdu. Fear Factor, Survivor Türkiye-Yunanistan, Survivor Aslanlar-Kanaryalar ve Var Mısın Yok Musun programlarının yapımcısı ve sunucusudur. Ayrıca Uğur Dündar'ın sunduğu Yoksa Rüyamı ve Behzat Uygur'un sunduğu Söyle Söyleyebilirsen programlarının yapımları da Acun Ilıcalı tarafından gerçekleştirilmiştir.

  Başta Türkiye'deki üniversiteler olmak üzere, Anadolu'da stand-up gösterileri yapmaktadır. Stand-up gösterilerinde meslek hayatı boyunca başına gelenleri komik bir dille izleyicilere aktarmaktadır.

  Acun Ilıcalı Resimleri

  Acun Ilıcalı Resimleri

   

   

  Sylar - 31.07.2008 - 21:24

 2. Acun neden bu kadar başarılı?

  Hayat hikayesini anlatan Acun Ilıcalı, iyi bir aile terbiyesi almasının önemine işaret etti. Ilıcalı'nın başarısının ardında bir felsefe gizli.
  Ilıcalı, 19 yaşında anne ve babasını bir trafik kazasında kaybettikten sonra Şansal Büyüka'nın kendisine iş verdiğini ve muhabir olarak çalıştığını belirtti. Şansal Büyüka'dan çok etkilendiğini vurgulayan Acun Ilıcalı, "İş hayatıma Şansal Büyüka ile başladım. O da bana her zaman bunları öğretti. Şansal ağabeyin bir lafı vardır, 'Büyüdükçe küçülmeyi bileceksin' diye. Benim hayatım boyunca duyduğum en güzel laflardan birisi. Ben yıllar önce bir muhabirdim, şu anda iyi bir prodüksiyon şirketinin sahibiyim" diyerek Büyüka'nın sözlerini hiç aklından çıkartmadığını ifade etti.

  "Televizyonda 4 projeyi de tutturabilen insan sayısı çok değildir. Çünkü ortalama 10 projeden birisi tutuyor. Benim yaptığım 4 projenin 4'ü de tuttu, bu benim için gurur kaynağı" diyen Acun Ilıcalı, sevmediği bir rakibinin olmadığını, doğruları yapanların bunun mükafatını her zaman aldığını sözlerine ekledi.

  acun ilicali,acun ılıcalı,acun ilicalı,acun ilıcalı,acun ılıcali,acun ılıcalının,www acun ilicali,www acun ilicali com,acun ilicali com,acun ilicali survivor,acun ilicali production,acun ılıcalı net,www acun ılıcalı,tv acun ılıcalı,acun ılıcalı pro,acun ılıcalı production com,acun ılıcalı web,factor acun ılıcalı,www acun ılıcalı com,acun ılıcalı com,acun ılıcalı mail,acun ılıcalı prodıctıon,acun ılıcalı prodiction,acun ılıcalı prod,acun ılıcalı show,show tv acun ılıcalı,acun ılıcalı productıon,acun ılıcalı productions,acun ılıcalı kim,acun ılıcalı production,

   

   

  MaRaBoGLu61 - 08.08.2008 - 23:03
 3. acun gerçekten çok başarılı o adamı seviyorum

   

   

  Black Angel_2 - 21.08.2008 - 14:34
 4. Çok sempatik bir insan ,başarıyıda; saygıdan terbiyesinden dolayı

  hak ediyorda.

  Çok konuşkan ve doğru konuşan insanlar pek fazla değildir.

  Acun bunlardan biri yolu açık olsun.

   

   

  EyLüL - 21.08.2008 - 14:49
 5. GÜZEL BİR KONU TEBRİKLER. O KADAR İZLİYORUZ TANIYORUM DİNLİYORUZ AMA NE OLDUKLARINI BİLMİYORUZ.

   

   

  poyrazf - 21.08.2008 - 15:15
 6. Acunu çok başarılı ve sempatik buluyorum.paylaşım için teşekkürler.

   

   

  SU-PERISI - 22.08.2008 - 20:33
 7. evet dürüst her programlari tutuyorrba$arilarinin devamini dilerim

   

   

  CiCeGiM - 02.09.2008 - 19:42
 8. Acun ılıcalı ve Ailesi - Acun ılıcalı ve aile Dramı


  Ekranlarda sempati saçan Acun'un aslında büyük bir trajedinin kahramanı olduğunu biliyor muydunuz?

  "Var mısın Yok musun" programının sevilen sunucu Acun Ilıcalı, görme özürlü yarışmacı Evren'e yaptığı sürprizle bugün bir kez daha gönülleri fethetti.  Ekranlarda sempati saçan Acun'un aslında büyük bir trajedinin kahramanı olduğunu biliyor muydunuz?

  Acun, trafik kazasında önce babaanne ve dedesini, 4 yıl sonra da anne ve babasını kaybetti. Yine tam 4 yıl sonra, başka bir trafik kazasında bu kez kendisi mutlak bir ölümden döndü.

  Acun Ilıcalı, ailesinin peşini bırakmayan bu akıl almaz kaderi anlattı.

  19 YAŞINDA EVLENDİM


  Çok sevdiğim babaanne ve dedemi trafik kazasında yitirdim. Karşıdan karşıya geçiyorlardı. Bir arabanın altında kaldılar.

  Bu olaydan 4 yıl sonra aynı korkunç kader bu kez anne-babamı buldu.
  Ben 19 yaşında evlendim. Bir kızım oldu. Kızım henüz 10 aylıktı. Annem ve babamla Bodrum'a tatile gidecektik. Benim son anda işim çıktı, "Siz gidin daha sonra geleceğim" dedim.

  Kızım Banu da onların yanındaydı. Balıkesir'i geçmişler. Babam sakin sakin konvoyu sollarken, bir anda karşısına 180'le gelen bir araç çıkmış ve kafa kafaya çarpışmışlar. Annemle babam orada rahmetli olmuş. Kızım çok ağır yaralanmış.

  ANNEM ÖLMÜŞTÜR


  Balıkesir Devlet Hastanesi'ne gittim. Bir adam duruyor. Adamın yanına gittim. Annemi sordum. 'İlknur Ilıcalı ile görüşmek istiyorum' dedim. Adam bir deftere baktı ve sayfayı çevirdi "Ölmüştür" dedi. 'Ergün Ilıcalı ile görüşmek istiyorum' dedim. "Ölmüştür" dedi. Ben şoktayım ve kızım Banu'yu soramıyorum. Sadece vücudunda 18 kırık vardı. Düşünün o zaman henüz 10 aylıktı..

  KIZIM MUCİZE ÇOCUK


  Dünyada, bundan daha büyük bir acı olamaz herhalde. Öyle bir acıydı ki, kızımın yaşamasına sevinememiştim bile. Banu'nun o kazadan sağ çıkması gerçekten mucizeydi. Ben o yüzden kızıma "mucize çocuk" derim. Yaşadığı bunalım sonucunda eşim Seda'dan ayrıldım.


  KOLUMDA 36 DİKİŞ VAR


  Ailemi trafik kazasında kaybedip, sonrasında ilk eşimden boşanınca ben de ipler tamamen koptu. Herkesin bir gün öleceğini, hayatın anlamsız olduğunu düşünerek ölümden hiç korkmadan yaşamaya başladım. Gidip motosiklet aldım. Sonra büyük bir kaza geçirdim. Bir araba soldan gelip çarptı. Arkamda da yakın arkadaşım vardı. O da o kazada vefat etti. Benim ise sol kolum kırıldı. 2 ay hastanede yattım. 36 dikişli bir ameliyat geçirdim ve koluma platin takıldı. Yani ben de mucize eseri yaşıyorum."

   

   

  MaRaBoGLu61 - 18.05.2009 - 11:12
 9. Devler ligi programi tutmadi ne yazikki

   

   

  eskitoprak - 15.11.2009 - 22:51Benzer Konular

 1. Acun Ilıcalı Eşi
  Konuyu Açan: Leyl-i Lal, Forum: Magazin Haberleri.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 23.03.2011, 15:09
 2. Acun Ilıcalı Eşi - Zeynep Ilıcalı
  Konuyu Açan: Leyl-i Lal, Forum: TV ve Magazin.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 23.03.2011, 10:39
 3. Acun Ilıcalı’nın kızı İlknur Banu Ilıcalı işkadını oluyor
  Konuyu Açan: SU-PERISI, Forum: Magazin Haberleri.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 21.02.2011, 11:35
 4. Acun Ilıcalı Röportaj - Acun Ilıcalı Kimdir
  Konuyu Açan: Leyl-i Lal, Forum: Magazin Haberleri.
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj : 21.12.2010, 17:11
 5. Acun Ilıcalı ve Ailesi
  Konuyu Açan: Nehir, Forum: Magazin Haberleri.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 27.05.2009, 00:57

copyright

Soru Cevap