Trabzon Akyazi Projesi


 1. Şener Akyazı'yı değerlendirdi
  06 Ağustos 2008

  Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Akyazı projesi ile ilgili açıklama yaptı.
  Başkan Şener, Akyazı Projesi'nin de önü açıldığını belirterek, "Kanun çıktı. Bununla ilgili olarak çeşitli projeler ortaya çıktı. Dolgu alanı olmadan plan projesi ortaya çıktı. Dünyada ilk belki kazıklar üstünde duran bir stadyum projesi çıktı" dedi.

  Yaptıkları transferlerin sponsorları da hareket geçirdiğini ifade eden Şener, "Mali kaynaklar arttı. Şimdiye kadar 11 Milyon Euro bir ödeme yapmışız, Ağustos ayını da geçtikten sonra iş rutine biniyor zaten, transferleri de kimseden borç almadan haletmiş olacağız. Trabzonspor'un değeri artıyor.
  Bu değer evlerle, apartmanlarla olmuyor elindeki oyuncularla oluyor. Muhteşem bir kadro, pahalı bir kadro var elimizde. Bunları 6 ayda yapabildiğimiz şeyler, 6 ayda kulübe 50 Milyon YTL'lik bir para girmiş. İyi şeyler yaptık. Hata yapmıyor muyuz yaparız, insanız çünkü hata yapmak bize ait, bazı insanları da bilmeden kırabiliriz. Onlar da şık eleştirirse biz bizde şık cevap veririz."

  trabzon
  trabzon spor
  trabzon resimleri
  trabzon bilgisayar
  trabzon otel
  trabzon oto
  trabzon tuning
  trabzon uçak
  afm trabzon
  trabzon havaalanı
  trabzon macka
  trabzon oteller
  trabzon otelleri
  trabzon oto kiralama
  trabzon turizm  Kaynak:

   

   

  MaRaBoGLu61 - 06.08.2008 - 11:40
 2.  

   

  MaRaBoGLu61 - 06.08.2008 - 12:08

 3. BJK'ya var da TS'ye yok mu?
  31 Mart 2009

  Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, yeni stat için Başbakan Erdoğan'dan söz aldıklarını söyledi.
  Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, yeni stat için Başbakan Erdoğan'dan söz aldıklarını söyledi.

  ERDOĞAN BEŞİKTAŞ'A SÖZ VERDİ
  Siyah-beyazlı camiaya söz verdiği yeni stadın yapımı konusunda yaşadıkları zorlukları aşma yönünde çok büyük bir adım attıklarını anlatan Demirören, ''Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldiğimiz bir toplantıda yeni stadımızın gerekliliği ve de inşaatının bir an önce başlaması için tam destek sözü aldık. İnşallah sezon biter bitmez ilk kazmayı vuracağız. Kendisine temsil ettiğim tüm Beşiktaşlılar adına şükranlarımı arz ediyorum'' ifadelerini kullandı.

  AKYAZI NE OLUYOR?
  2011 Gençlik Yaz Olimpiyatları için yapımı düşünülen Akyazı statı belirsizliğini koruyor. Konya, Kayseri, Bursa ve Antalya'dan sonr Beşiktaş da harekete geçerken, Başbakan Tayyip Erdoğan bu kulübe söz verdi. Bu kentlere statlar yapılırken futbolu beşiği Trabzon'un Akyazısı ise karayazı haline döndü. Başbakan Erdoğan 2007 Genel seçimlerinde Attaürk Alanı'nsaki yaptığı mitindte Akyazı için söz vermesine rağmen stat ile ilgili şuana kadar bir gelişme sağlanamadı.
  BEŞİKTAŞ'A VAR DA TRABZON'A YOK MU
  29 Mart yerel seçimlerinde Ak Parti'nin yürütttüğü 61 proje ,içerisi içinde bulunan Akyazı Statının yapımı başlayacak mı, bşlamayacak mı, iki seneditr yapımı yılan hikayesine dönen Akyazı ile ilgili bir açıklama yapılmazken, Beşiktaş başkanının Başbakan bize söz verdi, açıklaması Trabzonluları üzdü. Şimdi Trabzonlular soruyor, Beşiktaş'a var da Trabzonspor'a yok mu?
  GÖZLER ÖZAK'TA
  Ak Parti 29 Mart yerel seçimleriğnde Türkiye'de oy kaybına uğrarken, 2004 yılında yapılan seçimde CHP'ye kaptırdığı Trabzon Belediyesini 29 Mart yerel seçimlerinde kazanması Başbakan Recep Tayyip Erdoğpan'ın gözünde Bakan Özak'ı daha da güçlü bir duruma getirdi. Bakan Özak'ın bu durumda Başbakan'ı Akyazı'nın devlet desteği ile yapılması konusunda ikna etmesi daha kolay hale geldi. 61 projede yer alan Akyazı için Trabzon halkına söz veren Bakan Özak ve 5 iktidar milletvekillerine şimdi görev düşüyor.  Kaynak:

   

   

  MaRaBoGLu61 - 31.03.2009 - 18:33
 4. Akyazı Stad Projesi Hayata Geçiyor  Bakan Özak'tan Akyazı müjdesi

  Özak ile Uluslararası Spor Organizasyonları Baş Koordinatörü Atalay, inşaatın yapılacağı Akyazı Beldesi sahil kesiminde incelemelerde bu
  lundular.


  Trabzon'un 3 yıldır gündeminde bulunan Akyazı Projesi kapsamında inşa edilecek olan 40 bin kişilik stadyum ile ilgili olarak Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak ile Uluslararası Spor Organizasyonları Baş Koordinatörü Mehmet Atalay, inşaatın yapılacağı Akyazı Beldesi sahil kesiminde incelemelerde bulundular.
  İncelemelere, Trabzon 2011 Avrupa Gençlik Oyunları'nın Hazırlık Düzenleme Kurulu (HDK) üyeleri Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun yanı sıra Genel Koordinatör Nihat Doker ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Şerif Özgür de katıldı. Başta Hüseyin Avni Aker Stadyumu olmak üzere bazı spor tesislerinin alanlarının devredilmesi şekliyle planlanan projenin yapılacağı Akyazı sahili ve dolgu alanında incelemelerde bulunan Devlet Bakanı Özak ve HDK üyeleri, yetkililerden bilgi aldı. Çeşitli arsaların takas edilmesi şekliyle inşaatı düşünülen projede ilk etapta 40 bin kişilik stat ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hizmet binalarının inşaatı hedefleniyor.
  Devlet Bakanı Özak, yapımı üstlenecek müteşebbislerle görüşme aşamasında olduklarını belirterek bu ay içinde masaya oturacaklarını söyledi.

  Uluslararası Spor Organizasyonları Baş Koordinatörü ve Başbakanlık Başdanışmanı Mehmet Atalay ise, 2011 Avrupa Gençlik Oyunları'nın 2011'in Temmuz ayında yapılacağını hatırlatarak Akyazı Projesi'nin ilk aşamasını oluşturan stadın 15 ay gibi bir sürede tamamlanabileceğini, böylelikle oyunların açılış ve kapanış törenlerinin de görkemli bir şekilde çağdaş bir spor tesisinde gerçekleştirilmesi imkanının da bulunduğunu bildirdi.

   

   

  MaRaBoGLu61 - 11.10.2009 - 18:58
 5. hadi bakalım hayırlısı ne ise ALLAH onu nasip etsin

   

   

  Asi Çaykaralı61 - 13.10.2009 - 14:05
 6. Mehmet Atalay Akyazı Projesini değerlendirdi


  Atalay :TFF hatasını düzeltmeli

  Atalay, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylık sürecinde hazırlanan raporu değerlendirdi.  Başbakanlık Baş Danışmanı ve Uluslararası Spor Organizasyonları Baş Koordinatörü Mehmet Atalay, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylık sürecinde hazırlanan raporu değerlendirdi.

  Atalay, Türkiye Futbol Federasyonu'nun ilk raporu değişmez değildir dedi.

  Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) tarafından Antalya'da düzenlenen '47. Yıl Sporun Zirvesi Eğitim Semineri'nde Trabzonlu spor yazarları ile sohbet eden Başbakanlık Baş Danışmanı ve Uluslararası Spor Organizasyonları Baş Koordinatörü Mehmet Atalay, Türkiye'nin 2016 finallerini almada en şanslı ülke olduğunu söyledi.

  Türkiye'nin Fransa ve İtalya'ya göre daha şanslı olduğunu dile getiren Atalay, Bana göre en şanslı ülkeyiz. Buna için hazırlıklarımızı şimdiden yapmamız lazım. Aday olurken TFF'nin açıkladığı listede Trabzon'un olmaması, finallerde Trabzon'un yer alamayacağı anlamına da gelmez. Çünkü bu liste, değişmez bir liste değildir dedi.

  Mehmet Atalay, UEFA kriterler doğrultusunda hazırlanan listeyi değiştirmek için bir süreç bulunduğunu da hatırlatarak şöyle konuştu:
  Söz konusu futbol olduğunda Trabzon, en başta hatırlanması gereken, olmazsa olmaz kentlerden biridir. Bunu hiç kimse göz ardı edemez, etmeyecektir de. Zaman içinde gerekli düzeltmenin yapılacağını sanıyoruz.

  AKYAZI PROJESİ

  Başbakan Erdoğan'ın basına yansıyan sözlerinin ardından Akyazı Projesi'nin yapım sürecinin de başladığını vurgulayan Atalay, Proje için Karayolları gereken çalışmalara başlamıştır. Akyazı'da modern bir stadın inşasının başlamasıyla birlikte Trabzon'un da Avrupa Futbol Şampiyonası finalleri için listede yer alma şansı artacaktır şeklinde konuştu.  Kaynak:

   

   

  MaRaBoGLu61 - 06.01.2010 - 13:30
 7. Başbakan Akyazı projesini imzaladı onayladı
  Akyazı için ne dediler


  Başbakan Erdoğan'ın Trabzon'a yapılması için TOKİ'ye talimat verdiği Akyazı Stadyumu için vatandaş ne dedi.  Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun Akyazı Projesinin TOKİ tarafından yapılmasını öngören olur yazısının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalandığı müjdesini vermesi Trabzonlu vatandaşları heyecanlandırdı.

  Başkan Gümrükçüoğlu'nun 61 projesi içinde yer alan Akyazı Projesi için önümüzdeki günlerde TOKİ tarafından dolgu yapım ihalesinin açılacağı kaydedildi.

  Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız vatandaşlar, Akyazı Projesi için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak ve Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'na teşekkür ederek, yapılacak modern stad ve sosyal tesislerle birlikte Trabzon'a yeni bir yaşama alanının kazandırılacağını söylediler.

  AKYAZI BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇMELİ

  Vatandaşlar ayrıca dört büyükler içerisinde yer alan Trabzonspor'un maçlarını böylesine güzel bir statta izlemek için Akyazı projesinin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiği fikrinde birleştiler.

   

   

  MaRaBoGLu61 - 04.03.2010 - 14:17
 8. Akyazı - Akyazı Projesi - Akyazı Trabzon Projesi - Trabzonspor Akyazı Projesi - Trabzonspor Akyazı Projesinde Son Durum - Trabzonspor Akyazı Projesi Hakkında Sadri Şenerden Açıklama  Sadri Şener'in Akyazı açıklaması

  Akyazı'da 20 gün içerisinde ihalesi gerçekleştirilecek projeyle Trabzon'un ve Trabzonspor'un imajının değişmesi bekleniyor.
  Akyazı Sahilinde Denize yapılacak dolgu alanı üzerinde kurulacak tesislerin, henüz kesinleşmeyen projeleri bile büyük heyecan yaratıyor.

  Trabzonspor'da Sadri Şener'den önce başkanlık koltuğunda oturan Nuri Albayrak'ın, kurmaylarıyla birlikte 2006 yılının Ağustos ayında hazırladığı Akyazı Projesi için aradan geçen 4 yıla rağmen somut hiçbir adım atılamamıştı. 17 Ekim 2007 tarihinde Milli Emlak Müdürlüğü'nden projenin yapılması için onay çıkmasına rağmen, maddi kaynak yaratma konusunda yaşanan sıkıntılara, politik çekişmelerde eklenince projenin rafa dahi kaldırılması gündeme gelmişti.

  Trabzonlulara, Akyazı projesinin yapılacağına dair söz veren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın duruma el koymasıyla, projenin kaderi bir anda değişti. İlk olarak işadamlarına projenin yapılması için önerilerde bulunan Erdoğan, buradan istediği sonucu alamayınca TOKİ'den, Akyazı Projesi'ni hayata geçirmesini istedi. Bunun üzerine harekete geçen TOKİ yetkilileri, Trabzon'daki düz arazi darlığı nedeniyle denizin doldurulmasıyla hayata geçirilecek proje için 20 gün içerisinde ihale yapacak.
  35-40 bin kapasiteli stadyumun yanı sıra, antrenman sahaları, konaklama tesisi ve yönetim binası ile yeni yapılacak olan terminal binasının da bulunacağı projenin ihale sürecinden sonra 2 yıl içerisinde bitirilebileceği belirtildi. Bu projenin artık hayal olmadığını söyleyen Başkan Sadri Şener, yaptığı açıklamada, "Başbakan Erdoğan, buraya stadın TOKİ tarafından yapılmasını onayladı. Bu proje bittiği taktirde Trabzon'un imajı bir anda değişecektir. Trabzon bu projeyle bir anda Türkiye'nin en popüler kentlerinden birisi olabilir" diye konuştu

   

   

  Asi Çaykaralı61 - 01.04.2010 - 13:22
 9. Başbakan Trabzonda iki yıl içerisinde bu projenin biteceğinin sözünü verdi
  Hadi hayırlısı

  ©MaRaBoGLu61

   

   

  MaRaBoGLu61 - 13.06.2010 - 16:59Benzer Konular

 1. Cami-Cemevi Projesi Son 900 Yılın Projesi
  Konuyu Açan: sıgınak, Forum: Güncel Haberler.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 08.09.2013, 13:42
 2. Trabzon Batum Demiryolu Projesi
  Konuyu Açan: MaRaBoGLu61, Forum: Trabzon.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 30.12.2010, 14:45
 3. Akyazi İlköğretim Okulu Merkez Trabzon
  Konuyu Açan: BiR-DOST, Forum: Trabzon.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 13.06.2010, 21:58
 4. Bütün Şehir Trabzon Projesi
  Konuyu Açan: MaRaBoGLu61, Forum: Trabzon.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 07.01.2010, 12:16
 5. Disneyland Trabzon Projesi
  Konuyu Açan: MaRaBoGLu61, Forum: Trabzon.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 14.05.2009, 19:08

copyright

Soru Cevap