Doktorum

 1. doktorum programı - doktorum kanal d - doktorum ne zaman- doktorumun bugünki konusu - doktorum programı iletişim
  Hafta içi her gün 09:00

  Doktorum


  Doktorunuz her sabah evinize geliyor!

  Güne artık daha zinde ve formda başlayacaksınız  Doktorum artık canlı, daha renkli ve daha iddialı. Sunumunu Zahide Yetiş ile birlikte Dr. Aytuğ Kolankaya'nın yaptığı Doktorum, hafta içi her gün sabah 09:00 -11:30 saatlerinde canlı olarak ekrana geliyor. Sağlık konusunda en doğru bilgi ve öneriyi, tıp dünyasının seçkin ve güvenilir isimlerini konuk alarak birinci elden halka ulaştıran Doktorum, tıbbi yöntemler, uygulamalar ve operasyonları canlı olarak ekrana getiriyor ya da stüdyo ortamına taşıyor. Doktorum, ayrıca canlı telefon bağlantılarıyla izleyenler ve konuk doktorlar arasında sağlıklı bir köprü oluşturuyor. Doktorum bundan böyle her gün "Sabah Sporu" ile başlıyor. Sağlık Dansı Eğitmeni Lale Rıoche'un her sabah müzik eşliğinde yapacağı dans tadında egzersizler Doktorum izleyicilerinin daha formda ve fit olmasına yardım edecek. Yine her gün, Obezite ve İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya "Sağlıklı Yaşam" köşesinde form tutmayı kolaylaştıracak sağlıklı yiyecek ve içecek karışımları hazırlayıp tariflerini verecek. Doktorum bundan böyle daha hareketli, daha eğlenceli daha dolu.


   

   

  Şayeste - 12.02.2010 - 14:33


 2. 15 Şubat Pazartesi - "Ev Dışında Sağlıklı Beslenme"  Sunuculuğunu Zahide Yetiş ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptığı Doktorum'da 15 Şubat Pazartesi günü “Ev Dışında Sağlıklı Beslenme” yolları ayrıntılarıyla ele alınacak.

  Dr. Ender Saraç Doktorum’un stüdyo konuğu. Ev dışında karın doyurulan başlıca mekanlardan kebapçı, pideci, balıkçı, simitçi ve büfelerde nasıl daha sağlıklı beslenilirin yanıtları Dr. Ender Saraç farkı ile Doktorum’da.

  Dr. Ender Saraç Doktorum izleyenleri için ev dışında yemek yenilen mekanları dolaşıp sağlıklı siparişler verdi, sağlıksız siparişleri ve seçimleri eleştirdi. Dr. Saraç ayrıca bir kabul gününe konuk olup kadınların sorularını yanıtladı, sağlıklı ikram önerilerinde bulundu.

  Dr. Saraç bu çekimlerin yorumlarını stüdyoda yapıp ayrıca birbirinden sağlıklı tarifler ve tüyolarla sağlıklı ve formda olmanın inceliklerini anlatacak.

  Konuk uzman, hem stüdyo konuklarının hem de canlı telefon ve mail yoluyla Doktorum’a ulaşan izleyenlerin sorularını yanıtlayacak.


  Dr. Ender Saraç
  Hay Güzellik Merkezi

  0212 2831080

  16 Şubat Salı- "Kronik yorgunluk, Bitkinlik"  Sunuculuğunu Zahide Yetiş ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptığı Doktorum'da 16 Şubat Salı günü “Kronik yorgunluk, Bitkinlik” konusu bütün ayrıntılarıyla ele alınacak.

  İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kerim Güler ve İstanbul Tıp Fakültesi Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Yenerel Doktorum’un stüdyo konukları.

  Aslında günlük aktiviteler sonucu ortaya çıkan ve dinlenme sonucu sona eren yorgunluğun ne zaman hastalığa dönüştüğü, bu hastalıkların ayırd edici belirtileri, korunma ve tedavi yolları Doktorum’da anlatılacak.

  Konuk uzmanlar, hem stüdyo konuklarının hem de canlı telefon ve mail yoluyla Doktorum’a ulaşan izleyenlerin sorularını yanıtlayacak.

  Prof. Dr. Kerim Güler
  İstanbul Tıp Fakültesi
  0212 414 20 00/32119
  Mua: 0212 528 65 68
  Prof. Dr. Mustafa Yenerel
  mua: 0212 444 16 33

  17 Şubat Çarşamba - "Kıkırdak ve Eklem Sağlığı"  Sunuculuğunu Zahide Yetiş ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptığı Doktorum'da 17 Şubat Çarşamba günü “Kıkırdak ve Eklem Sağlığı” bütün ayrıntılarıyla ele alınacak.

  Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Remzi Tözün ile yine Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Ömer Faruk Taşer Doktorum’un stüdyo konukları. Kalça eklemleriyle ilgili çalışmaları ve müdahaleleri ile öne çıkan Prof. Dr. Remzi Tözün Doktorum’da özellikle bu konuyu ele alacak.
  Sporcu sakatlanmalarının tedavisinde ve diz eklemlerinin sorunlarında duayen kabul edilen Prof. Dr. Ömer Faruk Taşer de kendi uzmanlık alanıyla ilgili bilgi aktaracak.

  Konuk uzmanlar, hem stüdyo konuklarının hem de canlı telefon ve mail yoluyla Doktorum’a ulaşan izleyenlerin sorularını yanıtlayacak.

  Prof. Dr. Remzi Tözün
  Maslak Acıbadem
  0212 304 44 14

  Prof. Dr. Ömer Faruk Taşer
  Bakırköy Acıbadem
  0212 414 44 44

  18 Şubat Perşembe - "Kansızlık ve Kansızlıkla Seyreden Kan Hastalıkları"  Sunuculuğunu Zahide Yetiş ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptığı Doktorum'da 18 Şubat Perşembe günü “Kansızlık ve Kansızlıkla Seyreden Kan Hastalıkları” bütün ayrıntılarıyla ele alınacak.

  İstanbul Tıp Fakültesi Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz Sargın ve Hematoloji Uzmanı Pnof. Dr. Ahmet Burhan Ferhanoğlu Doktorum’un stüdyo konukları.

  En yaygın sağlık sorunlarından biri olan ve bitkinlikten, çarpıntıya, halsizlikten uyku sorunlarına kadar birçok soruna yol açan kansızlık ile kanda belirti veren diğer hastalıklar konuk uzmanlarca enine boyuna anlatılacak.

  Konuk uzmanlar, hem stüdyo konuklarının hem de canlı telefon ve mail yoluyla Doktorum’a ulaşan izleyenlerin sorularını yanıtlayacak.


  Prof. Dr. Deniz Sargın
  İstanbul Tıp Fakültesi
  0212 414 20 00


  Prof. Dr. Ahmet Burhan Ferhanoğlu
  Amerikan Hastanesi
  0212 311 20 00
  Mua: 0212 233 53 36

   

   

  Şayeste - 14.02.2010 - 21:26
 3. bugünün konusu Yorgunluk... İyi denk gelmişim. Tam benlik bi konu.

   

   

  Sylar - 16.02.2010 - 09:48
 4. öz değil demi??

   

   

  KaRaKıZ - 16.02.2010 - 09:49
 5. Hayır Karakızım doktor öz değil..

   

   

  Şayeste - 16.02.2010 - 10:06
 6. 22 Şubat Pazartesi - "Siyatik ve Sinir Sıkışmaları"  Sunuculuğunu Zahide Yetiş ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptığı Doktorum'da 22 Şubat Pazartesi günü “Siyatik ve Sinir Sıkışmaları” bütün ayrıntılarıyla ele alınacak.
  Doktorum’un stüdyo konukları İstanbul Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Semih Akı ve Nöroşürji Uzmanı Prof. Dr. Tuncer Süzer Doktorum’un stüdyo konukları.
  Boyun, sırt, bel, kollar ve bacaklar… Bu bölgelerimizden geçen sinirlere küçücük bir baskı dayanılmaz ağrılara yol açıp günlük yaşantımızı etkiler. Belirli bir yaşın üzerindeki insanlarda hele bir de kilo fazlalığı ve hareketsizlik varsa yaygın olarak görülen sinir sıkışmaları ve siyatik ağrıları Doktorum’da ayrıntılı biçimde anlatılacak, çözüm yolları önerilecek.
  Uzman konuklar ayrıca hem stüdyo konuklarının hem de canlı telefon ve mail yoluyla Doktorum’a ulaşan izleyenlerin sorularını yanıtlayacak.

  Prof. Dr. Semih Akı
  İstanbul Tıp Fakültesi
  0212 414 20 00
  (ASM) Anadolu Sağlık Merkezi
  44 44 276

  Prof. Dr. Tuncer Süzer
  (ASM) Anadolu Sağlık Merkezi
  44 44 276

  23 Şubat Salı- “Bacak Ağrıları, Ödem ve Varisler"  Sunuculuğunu Zahide Yetiş ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptığı Doktorum'da 23 Şubat Salı günü “Bacak Ağrıları, Ödem ve Varisler” konusu bütün ayrıntılarıyla ele alınacak.
  İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Kurdoğlu ve Romatolog Dr. Hakan Rauf Tüfekçi Doktorum’un stüdyo konukları.
  Vücudun tüm yükünü çeken bacaklardaki başta ağrılı hastalıklar olmak üzere tüm sorunları ile özellikle yaygın sorunlardan biri olan varis ayrıntılı olarak Doktorum’da anlatılacak. Bacak sağlığı için yapılması gerekenler, varis tedavisindeki son gelişmeler Doktorum farkıyla izleyenlere aktarılacak.
  Uzman konuklar ayrıca, hem stüdyo konuklarının hem de canlı telefon ve mail yoluyla Doktorum’a ulaşan izleyenlerin sorularını yanıtlayacak.

  Prof. Dr.Mehmet Kurdoğlu
  İstanbul Tıp Fakültesi
  0212 414 20 00

  Dr. Hakan Rauf Tüfekçi
  İstanbul Cerrahi Hastanesi
  0212 296 94 50

   

   

  Şayeste - 22.02.2010 - 09:30
 7. 15 MART PAZARTESİ "ENDER SARAÇ'LA ZAYIFLAMA"  Sunuculuğunu Zahide Yetiş ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptığı Doktorum'da 15 Mart Pazartesi günü "Zayıflama" başlığı bu konuda artık bir marka olarak kabul gören Dr. Ender Saraç farkıyla ekranlarınıza gelecek.

  Zayıflamak isteyenlerin alışveriş listesinde neler olmalı? Kabaran iştah nasıl dizginlenir? Açıkhavada veya spor salonunda spor yaparken nelere dikkat edilmeli? Ani ve şok diyetler yapmak zararlı mı? Zayıflama hapları işe yarıyor mu? Diyet, kaçamaklarla nasıl dizginlenir? Sağlıklı bir piknik sepetinde neler olmalı? Seyahat edenler nasıl beslenmeli? Tüm bu soruların cevabını Pazartesi sabahı Doktorum programında Dr Ender Saraç farkıyla bulacaksınız.

  Ender Saraç
  0212 283 10 80

  16 MART SALI "HASTALIK TEDAVİSİNDE SPORUN ÖNEMİ"  Sunuculuğunu Zahide Yetiş ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptığı Doktorum'da 16 Mart Salı günü "Hastalık Tedavisinde Sporun Önemi" herkesin çok sevdiği İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Merkezi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cihan Aksoy tarafından anlatılacak.

  Spor hangi hastalıklara iyi gelir? Hangi tür hastalıklar sırasında spordan kesinlikle kaçınmalıyız? Park alanlarına belediyeler tarafından yerleştirilen spor aletleri yararlı mı yoksa zararlı mı? Bu tür aletleri hangi sıklıkla ve nasıl kullanmalıyız? Fizik tedavi ile sporun farkı nedir? Tüm uzmanların tavsiye ettiği spor, fazla yapıldığında zararlı olabilir mi? Spor nerelerde yapılırsa daha yararlıdır? Belli bir yaşın altında ya da üstünde olanlar ne tür sporlar yapmalı?
  Bu ve bunun gibi pekçok sorunun yanıtını Salı sabahı 08.45'te Prof. Dr. Cihan Aksoy'un renkli anlatımıyla bulacaksınız.

  Prof. Dr. Cihan Aksoy
  0212 414 20 00

  17 MART ÇARŞAMBA "KRAMPLAR, KASILMALAR VE TERLEME"  Sunuculuğunu Zahide Yetiş ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptığı Doktorum'da 17 Mart Çarşamba günü "Kramplar, Kasılmalar ve Terleme" konuları "sihirli ellere sahip doktor" olarak anılan Dr. Jan Klod Kayuka tarafından tüm detaylarıyla masaya yatırılacak.

  İnsan neden terler? Terleme sağlıklı mıdır, hangi durumlarda sağlıksızdır? Terlemeyi önlemek için botox yaptırmak doğru mu? Ter kokusunu giderici ürünleri kullanmak zararlı mı? Hiç terlememek bir sağlık sorunu mudur? Vücuttaki kasılmaların nedeni nedir? Bacak krampları neden kaynaklanır, nasıl tedavi edilir? Kasılma ve kramplar neyin neyin habercisidir, vücudu felce götürür mü? Bu soruların ve daha fazlasının cevabını Uzman Doktor Jan Klod Kayuka'nın ve Fizik-Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Elif Gürkan'ın anlatımıyla Çarşamba sabahı Doktorum programında bulabilirsiniz.

  Uzman Dr. Jan Klod Kayuka
  0212 258 23 33

  Dr. Elif Gürkan
  Fizik-Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı
  0212 283 12 72

  18 MART PERŞEMBE "SAÇ SAĞLIĞI VE KILLANMA"  Sunuculuğunu Zahide Yetiş ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptığı Doktorum'da 18 Mart Perşembe günü "Saç Sağlığı ve Kıllanma" konusu Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Engin Oral ile ele alınacak.
  Sağlıklı saç nasıl anlaşılır? Hangi hastalıklar saç dökülmesine neden olur? Mevsim değişikliğinde saç dökülmesi normal midir? Saç derisi nasıl korunur? Saç derisindeki kabuklanmalar neden kaynaklanır? kepek neden oluşur? Saç neden dökülür? Öbek öbek dökülen saçlar nasıl tedavi edilir? Saçkıran olanlar ne yapmalı? En sağlıklı saç tipi hangisidir? Saçı besleyen gıdalar nelerdir? Hangi tür şampuanlar en sağlıklıdır? Kadınlardaki aşırı kıllanma hangi hastalığın habericisi? Kıllanmadan kalıcı olarak kurtulmak mümkün mü? Tümüyle kılsız olmak zararlı mıdır? Erkeklerin de fazla kıllı olması normal mi? Tüm bu soruların cevabını 18 Mart Perşembe sabahı 08.45'te Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Engin Oral ve Dermatoloji Uzmanı Tayfun Oğuzoğlu'nun aktaracağı bilgilerde bulabileceksiniz. Programda ayrıca Dr. Ayça Kaya sağlıklı saçlar için beslenmeyle ilgili benzersiz tarifler verecek.

  Prof. Dr. Engin Oral
  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
  0212 343 20 00
  0212 663 88 98

  Dr. Tayfun Oğuzoğlu
  Dermatoloji Uzmanı
  0212 215 56 56

  Dr. Ayça Kaya
  0216 385 55 34

   

   

  Şayeste - 16.03.2010 - 10:36
 8. 29 MART PAZARTESİ "YÜRÜME VE DENGE BOZUKLUKLARI"  Doktorum'da 29 Mart Pazartesi günü "Yürüme ve Denge Bozuklukları" konusu Prof. Dr. Ersin Tan ve Prof. Dr. Ayşen Tan ile masaya yatırılacak. Kulaklarımız neden çınlar? İleri yaşta ortaya çıkan yürüme bozukluğunun sebepleri nelerdir, nasıl tedavi edilir? Baş dönmesinin altında yatan asıl neden ne? Hangi hastalıklar kendisini denge bozukluğu olarak gösterir? Kulak çınlaması ne kadar devam ederse tehlikelidir? Denge bozukluğu ve kulak çınlaması arasında ilişki var mıdır?
  Günlük hayatı aksatmaya neden olan tüm bu soruların cevabını 29 Mart Pazartesi sabahı Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Ersin Tan ve eşi Fizik-Tedavi Uzmanı Prof. Dr. Ayşen Tan'ın açıklamalarında bulabileceksiniz.

  Prof. Dr. Ersin Tan
  Hacettepe Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi
  0312 428 17 92

  Prof. Dr. Ayşen Tan
  Fizik-Tedavi Uzmanı
  0312 467 85 85

  30 MART SALI "RADYASYON VE EV ALETLERİ"  Sunuculuğunu Zahide Yetiş ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya'nın yaptığı Doktorum'da 30 Mart Salı günü "Radyasyon ve Ev Aletleri" konusu Prof. Dr. Selim Şeker ve Prof. Dr. Enis Özer tarafından anlatılacak.
  Radyasyon hayatımızı nasıl tehdit ediyor? Günlük hayatımızın içinde radyasyona ne kadar maruz kalıyoruz? En çok radyasyon yayan ev aletleri nelerdir? Telsiz telefonda yatan büyük tehlike ne? Elektrik kabloları hayatımızı nasıl tehdit ediyor? Radyasyonun zararlarından nasıl korunabiliriz? Yatağımızın başucunda duran priz, organlarımıza nasıl zarar veriyor?
  Radyasyona dair merak ettiğiniz pekçok sorunun cevabı Prof. Dr. Selim Şeker ve Prof. Dr. Enis Özer'İn vereceği bilgilerle aydınlanacak. Programda ayrıca Elektrik-Elektronik Mühendisi Korkut Uluaydın da bizlere bazı aletlerin ne kadar radyasyon yaydığını "radyasyon ölçer cihaz" ile canlı olarak gösterecek. Ardından radyasyon etkilerini azaltan kumaşın özelliklerini anlatacak.

  Prof. Dr. Selim Şeker
  Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektirk-Elektronik Müh. Bölümü Öğretim Üyesi
  0212 287 24 65

  Prof. Dr. Enis Özer
  İst. Tıp Fak. Radyasyon Onkolojisi Uzmanı
  0212 304 42 83
  0212 414 20 00

  Korkut Uluaydın
  Elelktrik-Elektronik Mühendisi
  0232 388 60 06


  31 MART ÇARŞAMBA "KAŞINTILI HASTALIKLAR VE ALERJİ"  Doktorum'da 31 Mart Çarşamba günü "Kaşıntılı Hastalıklar ve Alerji" konusu Prof. Dr. Kerim Güler'in anlatımıyla ekrana gelecek. Alerji nedir? Hangi tür kaşıntılar alerji belirtisidir? Alerji neden kaynaklanır? Çocuklar neden alerji olur? Çocuk ve yetişkin alerijisinin nedenleri farklı mıdır? Deterjan, şampuan ya da kremler kaşıntı ve alerji yapar mı? İlaçların alerji yapma durumu nedir? Herhangi bir ilaca karşı alerjimiz olup olmadığını nasıl öğrenebiliriz? Alerjik bünye çocuk yaşta kendisini belli eder mi? En ağır alerjik reaksiyon hangisidir? Kalıcı olarak tedavi edilemeyen alerji türü var mıdır?
  Bilmeniz gereken tüm soruların cevabını 31 Mart Çarşamba sabahı saat 08.45'te İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Kerim Güler ile eşi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Nermin Güler'in anlatımlarıyla Doktorum programında bulabilirsiniz.
  Programda ayrıca Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Baransu da alerjik reaksiyonların derideki etkileri ve tedavi yöntemleri hakkında bilgiler verecek.
  Prof. Dr. Kerim Güler
  İst. Tıp Fak. İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı
  0212 414 20 00

  Prof. Dr. Nermin Güler
  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı
  0212 528 65 68


  1 NİSAN PERŞEMBE "ÇOCUKLARDA HAVALE VE EPİLEPSİ"  Doktorum'da 1 Nisan Perşembe günü "Çocuklarda Havale ve Epilepsi" konusu Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin ile konuşulacak.
  Çocuklarda yüksek ateş neden kaynaklanır ve nasıl düşürülür? Havale hangi durumda öldürücü hale gelir? Ateşli hastalıklar epilepsiye neden olur mu? Epilepsi nöbetleri nasıl engellenir? Halk arasında Sara hastalığı olarak tabir edilen rahatsızlık epilepsi midir? Epilepsi kalıcı olarak tedavi edileblen bir hastalık mıdır? Aile bireylerinde epilepsi olması, epilepsiye yakalanma riskini arttırır mı? Tüm bu soruların cevabı Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin'in eğitici anlatımıyla ekranlarınıza gelecek.

  Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin
  Pediatrist-Pediatrik Nörolog
  0212 613 32 79

  2 NİSAN CUMA "KANSERDEN KORUNMANIN YOLLARI "  Doktorum'da 2 Nisan Cuma günü "Kanserden Korunmanın Yolları" konusu Prof. Dr. İsmail Çelik tarafından ele alınacak. Vitaminler kanser nedeni olabilir mi? Çağımızın kabusu kanser kimleri vuruyor? Sigara nasıl bırakılır? Kanserden koruyan gıdalar hangileridir? Hangi tür kanser nasıl önlenir? Kanserden spor yaparak korunmak mümkün mü? Hangi tür ev işleri kanser oluşumunu engeller? Kanser konusunda merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını Prof. Dr. İsmail Çelik verecek.
  Programda ayrıca Dr. Ayça Kaya, kanserden koruyan beslenme tarzına yönelik bilgiler verecek.

  Prof. Dr. İsmail Çelik
  Hacettepe Üni. Onkoloji Enstitüsü Prevantif Onkoloji Anabilim Dalı Başkanı
  0312 305 43 30

   

   

  Şayeste - 29.03.2010 - 11:24
 9. 10 MAYIS PAZARTESİ "EL-AYAK YANMASI VE ÜŞÜMESİ"  Sunuculuğunu Zahide Yetiş ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptığı Doktorum'da Pazartesi günü "El Ayak Yanması ve Üşümesi" konusu Prof. Dr. Ersin Tan ve Prof. Dr. Ayşen Tan ile işlenecek.

  Kışın ortasında el yanması, yazın ortasında ayak üşümesi normal midir? El-ayak yangısı ve üşümesi neden kaynaklanır? Kalp krizi ve kanser gibi hastalıklar, el-ayak üşümesi ve yanmasıyla "geliyorum" der mi? Bu ve bunun gibi pekçok sorunun cevabını Pazartesi sabahı 09.00'da Doktorum'da bulacaksınız.

  Prof. Dr. Ersin Tan
  Nöroloji Uzmanı
  0312 428 17 92

  Prof. Dr. Ayşen Tan
  Fizik-Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı
  0312 467 85 85  11 MAYIS SALI "BEL-BOYUN VE SIRT AĞRISI"  Sunuculuğunu Zahide Yetiş ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptığı Doktorum'da Salı günü "Bel-Boyun ve Sırt Ağrısı" konusu Prof. Dr. Cihan Aksoy ve Prof. Dr. Süleyman Özyalçın ile masaya yatırılacak.

  Stres, bel ve boyun ağrılarını tetikler mi? Sırt ağrısı ileride skolyoz neden olur mu? Bel-boyun ve sırt ağrıları için evde, iş yerinde yapılabilecek basit egzersizler nelerdir? Mide kanseri neden sırt ağrısıyla kendisini gösterir? Prof. Dr. Cihan Aksoy bu ve bunun gibi prk çok sorunun cevabını vermek üzere canlı yayında olacak.

  Prof. Dr. Cihan Aksoy
  Fizik-Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı
  0212 224 49 50

  Prof. Dr. Süleyman Özyalçın
  Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı
  0212 240 60 60
  0212 241 62 78
  0212 414 20 00  12 MAYIS ÇARŞAMBA "SORU-CEVAP"  Sunuculuğunu Zahide Yetiş ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptığı Doktorum'da Çarşamba günü pekçok sağlık sorunu "Soru-Cevap" başlığı altında Prof. Dr. Türker Şahiner, Pro. Dr. Zeynep Oşar Siva, Prof. Dr. Sümer Yamaner ve Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu ile konuşulacak.

  Sağlık sorunlarınıza dair her tür soruyu 0212 300 02 02 numaralı telefon numaramız ve doktorum@kanald.com.tr mail adresimizden bizlere ulaştırabilir, uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

  Prof. Dr. Türker Şahiner
  Nöroloji Uzmanı
  0212 444 42 76

  Prof. Dr. Zeynep Oşar Siva
  İç Hastalıkları Uzmanı
  0212 414 30 00

  Prof. Dr. Sümer Yamaner
  Genel Cerrahi Uzmanı
  0212 414 20 00

  Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu
  Psikiyatri Uzmanı
  0212 248 85 85


  13 MAYIS PERŞEMBE "BAĞIRSAK HASTALIKLARI VE PARAZİTLER"  Sunuculuğunu Zahide Yetiş ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptığı Doktorum'da Perşembe günü "Bağırsak Hastalıkları ve Parazitler" konusu Prof. Dr. Kadir Demir, Prof. Dr. Necmettin Sökücü ve Diyetisyen Nil Şahin birlikte ile işlenecek.

  Bağırsak gazı neden kaynaklanır? Bağırsak nasıl düğümlenir? Parazite neden olan yiyecekler neler? Parazitlerden nasıl kurtulunur? Bağırsaklardan atılmayan parazitler hangi hastalıklara neden olur? Bağırsak dostu yiyecekler nelerdir? Bağırsaklara dair merak ettiğiniz her tür sorunun cebaını Perşembe sabahı Doktorum'da bulabileceksiniz.

  Prof. Dr. Kadir Demir
  Gastroenteroloji Uzmanı
  0212 571 47 88

  Prof. Dr. Necmettin Sökücü
  Genel Cerrahi Uzmanı
  0212 414 20 00 (31172)

  Nil Şahin
  Beslenme ve Diyet Uzmanı
  0212 247 73 85


  14 MAYIS CUMA "KOLESTEROL, TANSİYON VE DAMAR SERTLİĞİ"  Sunuculuğunu Zahide Yetiş ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptığı Doktorum'da Cuma günü "Koelsterol, Tansiyon ve Damar Sertliği" konusu Prof. Dr. Sadi Güleç, Prof. Dr. Nevres Koylan ile Beslenme ve Uzman Diyetisyen Simge Çıtak ile konuşulacak.

  Kolesterole neden olan yiyecekler nelerdir? Tansiyon hastaları nasıl beslenmeli? Damar sertleşmesi nedir, kimlerde görülür? Kolesterol faydalı mıdır yoksa zararlı mı? Yüksek tansiyon mu yoksa düşük tansiyon mu daha tehlikelidir? Konu ile ilgili her tür soruyu uzmanlarımıza yöneltebilirsiniz.

  Prof. Dr. Sadi Güleç
  Kardiyoloji Uzmanı
  0312 508 25 23

  Prof. Dr. Nevres Koylan
  Kardiyoloji Uzmanı
  0212 343 11 11
  0212 414 20 00 (32637)

  Simge Çıtak
  Uzman Diyetisyen
  0212 219 12 02

   

   

  Şayeste - 10.05.2010 - 09:22Benzer Konular

 1. Eyvah Doktorum Kortizon Verdi
  Konuyu Açan: BiR-DOST, Forum: Sağlık Genel.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 13.02.2013, 14:42
 2. Doktorum Altın Kafeste - Şaban Şimşek
  Konuyu Açan: Nerissa-Su, Forum: Kitap Tanıtımı.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 30.12.2010, 14:37

copyright

Soru Cevap