Süper Ligdeki üfürükçü hoca!

 1. Süper Lig'de takımların kapısını çalan üfürükçü gol yememe garantisi vermiş.

  Bursaspor-V.Manisa maçı öncesinde iki kulübe de "Özel güçlerimi kullanarak, gol yememenizi sağlarım" teklifini getiren, ancak "Ret" yanıtı alan Antakyalı üfürükçünün, Gaziantep'in maçlarında işbaşı yaptığı ileri sürüldü


  Türkiye'de çaresizlikten beslenen, dini kullanarak gizli güçlerden rant sağlamaya çalışan hokkabazların en büyük gözdelerinden birinin futbol kulüpleri olduğu ortaya çıktı. Antakyalı olduğu söylenen, isminin Nizamettin Berber olduğu ileri sürülen kurnaz bir üfürükçünün yaptığı müthiş çalımlar gündeme bomba gibi düştü.
  3 Aralık 2006'da ligde kötü günler yaşayan Bursaspor'un, sahasında Vestel Manisaspor ile oynayacağı maç öncesi Başkan Levent Kızıl'ın kapısını çalan nefesi kuvvetli (!) bir hoca, rakibin basiretini bağlayabileceğini söylüyor. Hatta ileri gidip, "Kalenizin arkasına geçip, özel güçlerimi kullanarak gol yememenizi sağlayacağım. Ancak bunu bir siz, bir kaleci, bir de ben bileceğim. Ayrıca atacağınız gollere karışamam" diyor. Ardından ağzından baklayı çıkarıp, istediği rakamı açıklıyor.

  Kızıl kapıyı gösterdi
  Şark kurnazı, referans olarak da 29 Ekim'de Gaziantep'in, Sivas'ı 1-0 yendiği maçı gösteriyor, "Ben Gaziantep kalesinin arkasındaydım, gol yemedi" diyor. Bursaspor Başkanı, hayretler içinde dinlediği şahsa kapıyı gösteriyor.
  Üfürükçü hocamız pes etmiyor, kendisine yeni bir adres belirliyor: Vestel Manisaspor. Levent Kızıl ile yapılan görüşmeden bir gün sonra rakip Manisa Başkanı Haluk Çubukçu'ya yönelen şahıs, burada da umduğunu bulamıyor, avantasını koparamıyor.
  Taraflar "Ali Cengiz oyunu" bitti diye düşünürken, tiraji komik gelişmeler 12 Kasım'daki Gaziantep-Bursa maçından sonra bambaşka boyut kazanıyor.
  2-1'lik galibiyet nedeniyle futbolcuları tebrik için soyunma odasına yönelen Bursaspor Başkanı Levent Kızıl, üfürükçü hoca ile karşılaşınca neye uğradığını şaşırıyor. Kızıl'ın, "Ne oldu hoca, gizli güç işe yaramadı' sözleri üzerine görevli kartı bulunan bu kişi arkasını dönüp, tabanları yağlıyor. Levent Kızıl, 14 Kasım'daki Kulüpler Birliği toplantısında diğer başkanlara yaşadığı komediyi anlatırken, Haluk Çubukçu'dan üfürükçü hocanın kendilerine de geldiğini duyunca, küçük dilini yutuyor.
  Bursa'da Olay Gazetesi Spor Müdürü Suat Paçacı konuyu köşesine taşırken, Spor Yazarı Ökkeş Özekşi tarafından haberin yerel Gaziantep 27 gazetesinde yer almasıyla Gaziantepspor karışıyor.

  Mamatoğlu doğruladıKırmızı-siyahlı kulüp, kısa açıklamayla böyle bir olayın gerçekleşmediğini savunuyor. Ancak Asbaşkan Bülent Mamatoğlu, bu şahısın Bursaspor karşılaşması öncesi kendisiyle telefonla temasa geçtiğini doğruluyor.
  Yapılan yoğun araştırmalar sonunda üfürükçü hocanın, işbirlikçi arkadaşıyla reklam ve pano görevlisi olarak sahaya girdiği, kimlik bilgilerinin de sahte olduğu ileri sürülüyor.
  Nizamettin Berber olduğu iddia edilen bu şahsın cesareti ve pes etmeyen karakteri, ülkemizdeki tüm liglerde acaba "Bu tür hokkabazlıklara prim tanınıyor mu ?" sorusunu akla getiriyor.

  NE DEDİLER?
  Levent Kızıl (Bursaspor Başkanı)
  Bir iş adamı arkadaşım bana bu konuyu açtı. Onu kıramadım, nezaketen şahısla görüştüm. Adam, babamın rektör olduğunu bile öğrenmiş. İsmini bilmiyorum, fotoğrafını görsem tanırım. Kendisine 'Böyle şeylere inanmam, işimiz olmaz' dedim. Gaziantep maçında bir baktım, görevli kartıyla rakip kale arkasında. Gözlük takıyordu ve üzerinde pardesü vardı.

  Mecnun Odyakmaz (Sivasspor Başkanı)
  Toplantıda konuşuldu, ama bunun basına yansıması Kulüpler Birliği'nin ne kadar kalitesiz olduğunu gösterir. Gülüşme için yapılmıştı. Herkesin uğuru vardır. Ben inançlı insanım, ama bu tür şeylere prim vermem. Gaziantepspor maçında olmuş mudur, bilemem. Bu tür şahıslar, ancak kulüpler akredite ederse sahaya girebilir. Bu karşılaşmada yapılmış olabilir. Ancak ben şu ana kadar böyle bir teklifle karşılaşmadım. Çünkü inançlı insanım, hurafelerle işimiz olmaz.

  Haluk Çubukçu (V.Manisaspor Başkanı)
  Cumartesi maçtan önce otelde yanımıza geldi. Eşimle birlikte lobide otururken, danışmaya başvuran bu kişiye beni göstermişler. 'Nedir konu?' dedim, durumu anlattı. Konuşma sırasında da, bedel karşılığında yaptığını, gizli güçleri olduğunu söyledi. Gaziantep'e, Sivas maçı için yaptığını söyledi. Başımdan gönderdim. İlk kez böyle bir şeyle karşılaştım.

  Bülent Mamatoğlu (Gazintepspor Asbaşkanı)
  Bir iş arkadaşım vasıtasıyla, adam beni aradı, 'Bursa-Manisa maçında, Bursaspor için dua ettim. Levent Kızıl da yüklü miktarda para verdi' dedi. Ben de, 'Yine onlara dua et' dedim. 'Antakyalıyım, hemşehri sayılırım, size dua etmek istiyorum' dedi. Paramız yok, böyle şeylere inanmam. Dua edersen de, Allah razı olsun dedim, telefonu kapattım. Kimdir bilmem. Burayı her gün on kişi arıyor, kimi büyü yapıyorum, nohut, pirinç okuyorum diyor. Sahtekarlar çok.

   

   

  puslukurt - 22.11.2006 - 08:44
 2. benim hemşoymuş bu üfürükçü

   

   

  ozlems_o - 22.11.2006 - 09:30
 3. Antakya-Hatay..

   

   

  puslukurt - 22.11.2006 - 09:32
 4. adam tamda yolunu buluyormus amaa yakayı ele vermiş

   

   

  eems34 - 22.11.2006 - 09:35
 5. Biz önümüzdeki kitabı gazeteyi zor okuyoruz adam nohut pirinç okuyorum diyormuş

   

   

  kurtjara - 22.11.2006 - 10:04Benzer Konular

 1. Süper Lig'de en yaşlı hoca Daum
  Konuyu Açan: crazyossie, Forum: Diğer Takımlarımız.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 05.12.2013, 12:08
 2. G.Saray'ın ligdeki en gollü maçı
  Konuyu Açan: crazyossie, Forum: Galatasaray.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 28.10.2013, 12:08
 3. Timurtaş Hoca'dan Nasreddin Hoca Fıkrası
  Konuyu Açan: Leyl-i Lal, Forum: İslami Multimedia.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 17.01.2013, 16:53
 4. Medical Park Antalyaspor - Bursaspor 11. Hafta Süper Toto Süper Lig Maçı
  Konuyu Açan: selcukbrs, Forum: Diğer Takımlarımız.
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj : 05.11.2010, 23:35
 5. Rüyada Üfürükçü Görmek
  Konuyu Açan: Sindy, Forum: Rüya Tabirleri.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 02.11.2008, 09:58

copyright

Soru Cevap