Kahraman Tazeoğlu Bambaşka Kitabından Alıntılar

 1. Kahraman Tazeoğlu Sözleri - Kahraman Tazeoğlu Yazıları - Kahraman Tazeoğlu'ndan Sözler - Aşka Dair Sözler - Bambaşka Kitabında Alıntılar - Bambaşka Kitabında Seçme Sözler - Kahraman Tazeoğlu Bambaşka


  Uğruna verdiklerim, sonunda seni kendine aşık etti. Ve beni hiç kimseye benzemediğim için severken, ötekilere neden benzemiyorum diye terkettin. Şimdi yaşananlar mı daha acı yoksa yaşanacaklar mı? Aşk, acının dolaylı tanımıymış, geç öğrendim.

  ************

  Belki de sen aşka aşıktın, ben üstüme alındım bilmiyorum. Bir gün gerçekten seni terk edebilecek miyim onu da bilmiyorum. Üzerine sinen benin kokusunu duymadan yaşayabilecek misin sen?.. çünkü senden geriye sadece sen kalana dek terk edilmiş olmuyorsun.

  İnsan yaşadığı anın değerini yaşadıklarından ötürü değil, neler yaşayacağını bilmediğinden ötürü bilmez. Seni çok seviyorum, bir gün seni terk etme gücümü kendimde bulup bulamayacağımı bilmeye bilmeye... anlıyormusun?

  Gel “biz” olalım demek kolay… benimle hiç olur musun?


  ************

  “insan ihanet etmeyecek kadar temiz değildir çoğu kez. Ben bile ilk ihanetimi çocukluğuma yaptım; büyüyerek. Yine de öleceğini bildiği halde yaşamaktan korkmamalı insan. Nasıl yaşarsan öyle ölürsün çocuk.”

  **************

  yanlışların ve eksiklerin yüzüne yüzüne vurulmuyorsa, bu senin mükemmel olduğunu değil, dostsuz olduğunu gösterir. Ben duymak istediğin yalanları veremem sana. Onlar sadece günü kurtarır. Işık sandığın ve tutunduğun karanlıkları sana göstermek zorundayım. Unutma; karanlığı aydınlatmazsan,zamanla o karanlığa alışır gözlerin.


  *************

  ayrılığı engellemek yoktur, ertelemek vardır. Ve rüyalar uyumak değil, uyanmak içindir. Bir gün gideceğim belliydi zaten. Unutma hayat, elde ettiklerinden ziyade, elinde kalanlardır.

  **************

  Beton yüreklerin harcında sevmek yoktur sevgilim. O zaman neden kalbime o kadar şefkatle girdin? Oysa ben seni öyle mi sevdim? Yokluğunun işkencesinde bile tek bir aldatma çıkmadı benden. Sen, onu ve beni aynı anda severken

  *************

  Birini sevmek için karşılık beklemem ki… zaten sevdiğim hiçbir şarkı da benim için bestelenmedi.


  *************

  Şubat’ıydı. Kıştı. Soğuktu. Üşüyordu ellerim. Daha seni tanımıyordum. Bir sinema salonundaydım. Sen büfede bir şeyler satıyordun. İlk defa orada gördüm seni. Antrakt bitsin istemiyordum. Sonra gong çaldı, filme kaldığımız yerden devam ettik. Kızıl saçların kaldı aklımda, bir de kalbimi delip geçen gözlerin. O zamanlar, sahip olduğum en değerli şey olarak kendimi görmüyordum; çünkü daha seni tanımamıştım. Sonra parmağımdaki yüzüğe baktım… Yasaktın sen bana… Yasak…

  ************

  ayrılığı engellemek yoktur, ertelemek vardır. Ve rüyalar uyumak değil, uyanmak içindir. Bir gün gideceğim belliydi zaten. Unutma hayat, elde ettiklerinden ziyade, elinde kalanlardır.

  *************

  ve bilir misin AYRILMAK vazgeçmek gibidir.Doğru değildir ama gereklidir.Çünkü hayat olduğu gibidir; olması gerektiği gibi değil.

  *************

  Ne kadarda kolaydır aşk sen gibilere
  Onlarcasına seviyorum demek
  Elini eline sürmek
  Nefesini nefesine düğümlemek
  Oysa AŞK,
  Biniyle bir defada ölmek yerine
  Seninle bin defa ölmekti bende !


  **************

  Ben geri çektim öfkemi. Sen de kır küskünlüğünün nifak saçan dallarını. Affedilmez kusur işlenmedi bizde. Kırgınlığım sözüneydi. Sana, alındım ben! Alındım sevdiğime!


  ************

  Unutma! Sana bir yabancıyken aşık olduğun, terk ederken en iyi tanıdığındır.

  .../Aşk bir kelimeyse, bin kelimesizlikti çünkü. Öyle çok sustum ki sana, kendi sesimi unuttum adeta. Sana dilsizliklerden yapılma bir lisanla geldim; anlamadın… İki ayrı uykuda iki ayrı rüyanın birbirine dokunması gibiydi aşk. Sen bunu bilmiyordun. Toydun. Aramızdaki fark buydu; Sen ateşin yaktığını bilirdin, ben ateşte yanmayı.


  *************

  ne birlikte olabilmeyi öğrendim, ne de seni kaybetmemeyi. Biz aşk değil, aşksızlık acısı çekiyoruz.

  **************

  Allah kimseye taşıyamayacağı dert vermezmiş. Elbette ayrılıktan ölmeyiz. Ama yine de sen gitme biz’den. Ayrılık ne kadar derinse, dayanma gücü de o kadar çoktur. Sen asıl sana yan; çünkü meleklerin ölme hakkı yoktur! Kalbinden öpüyorum.

  Seni seviyorum…


  *************

  Kahraman Tazeoğlu // Bambaşka

   

   

  ZELAL - 16.02.2012 - 13:17
 2. Ben senden mutlu bir son değil, mutlu bir sonsuzluk istemiştim. Anlamadın! Belki de seni güzelleştiren hayatın çirkinliğiydi… Bunu da ben anlamadım! Acaba benimle mutlu olduğun için mi beraberdin yoksa ben mutlu olduğum için mi? Bu sorunun da cevabını bırakmadın. Sadece gittin. Aşk ne senin bende gördüğündür ne de benim sende gördüğüm. Aşk; birlikte gördüğümüzdür sevgili. Seninle aynı değilmiş aşka bakışımız. Sen benden kusursuz bir aşk istedin, ben senden yaşanabilir bir aşk. Belki bu yüzyılın insanı değilsin diyeceksin bana ama bence aşk karşındaki insan çırılçıplakken bile gözlerini onun gözlerinden ayırmamaktır sevgili. Bu kadar temiz severken seni, koca bir hayatı kirletip terk ettin beni. Bu hayat seni unutabileceğim kadar uzun değil sevgili.

   

   

  ZELAL - 17.02.2012 - 19:31
 3. Acım mı?


  Geçmedi… Alıştım sadece.

  Bitmek denen, başlamakla başlar bazen. Bu yüzden biz hiç bitmeyeceğiz çocuk! Kavuşamayacağımız için, bizim hiç ayrılığımız olmayacak. Beni bekleme çocuk! Beklemek ayrılığa dönüşür zamanla… Bul seni, kendini kaybettiğin bende. Ve unutma asla; kendin olabilmek adına sarf ettiğin aşırı gayret, bazen seni sana buldurmaz. Ve yine unutma ki herkes için her şey olmaya çabalayan, kendisi için hiçbir şey olmaz.

   

   

  ZELAL - 17.02.2012 - 19:31
 4. Ardında öyle bir ben bıraktın ki... Sana benzedim adeta. Senin hatalarının bedelini başkalarına ödetiyorum.


  "Sakın yanlış anlama, kendimi yitirmiş değilim, sadece sende kayboldum o kadar"

   

   

  ZELAL - 17.02.2012 - 19:33
 5. Ey ayak izleri kalbimde kalanım… Şimdi herkes biraz daha sen… Her saat biraz daha geç ve aylar fazla geliyor yıllara.


  Insan ne kadar güçlü olsa da aşkta, aşk hep yenilen oluyordu ayrılığa. Tokat gibi bir "git"le çıktı bir gün karşıma. Ummazdım bu kadar yanacağını canımın. Çok ağladım... Ağlamalarım ağlamalardan utandı.

   

   

  ZELAL - 17.02.2012 - 19:34
 6. Çok mu acıttı seni karşılık istemeyen aşkım; ki bu kadar haince oldu git’in? Neydi sana bu kadar ağır gelen; ben mi, sevgim mi? Oysa ben sana bakınca kendi hayallerimi görüyordum. Benim kaderim senin alnında yazılıydı. Ama sen bilmiyordun, anlamıyordun. Kalpçeden anlamıyordu senin dilin. Ben severken konuşmazdım ki sevgili; aşka bir bıçak gibi insin istemezdim yanlış anlaşılacak sözlerim…

   

   

  ZELAL - 18.02.2012 - 22:05
 7. Başkasını sevmen, bana acı verir mi sandın? Sen beni de sevmemiştin ki zaten...
  Çocuktum işte öyle inanmıştım ki döneceğine.

   

   

  ZELAL - 18.02.2012 - 22:06
 8. “Aşka köpek olan kaybeder” derdi hep. O zamanlar ne demek istediğini anlayamazdım. Çok sonra anlam bulurdu bende söylediği her şey. Şu anda karşımda balon satan bu ihtiyar, ne çok şey öğretmişti bana aşk adına. Acaba kendisi anlattıklarının neresindeydi o zamanlar diye merak ederdim. Bana “Aşka rağmen aşka inan” derdi. Aşkı tarif ediş biçimi bile başkaydı İrfan amcanın. “Aşk bir denizdir, içinde kendi yüzdürüğü gemileri batıran…” derdi.
  Kahraman Tazeoğlu'nun "BAMBAŞKA" adlı kitabındaki "İRFAN AMCA" isimli hikayeden alıntıdır...

   

   

  ZELAL - 18.02.2012 - 22:07
 9. bambaşka sözleri - kahraman tazeoğlu sözleri


  Uğruna verdiklerim, sonunda seni kendine aşık etti. Ve beni hiç kimseye benzemediğim için severken, ötekilere neden benzemiyorum diye terk ettin. Şimdi yaşananlar mı daha acı yoksa yaşanacaklar mı? Aşk, acının dolaylı tanımıymış; geç öğrendim.

  AYRILIĞIN YAR ETKİSİ
  BAMBAŞKA[/COLOR]

  *****************

  Keşke sen de aşkı karşındakinin gözlerine değil de kalbine bakarak öğrenmiş olsaydın.

  Kahraman Tazeoğlu
  BAMBAŞKA


  *****************

  "Bu zamana kadar hep uzaktan bakmışım hayata. Sense benim uzaktan baktığım hayatın tam ortasından geliyorsun. Ateşin uzağında olan adını anmayı, içinde olan yanmayı bilir değil mi?"

  BAMBAŞKA


  *****************

  Hastalandığımda, sen de kendini hasta edecek kadar severdin beni. Senden sonra, giderken bir hoşçakal bile demeyecek kadar ruhsuz insanlar sevdim ben. Öyle pişmanım ki sevgilim. Artık benden sonrası kim bilir kimlerin başlangıcı.

  BAMBAŞKA


  ****************

  Ben kendime uzun ve acılı bir yol seçtim. Bu yol her aşka ana avrat dümdüz gidiyor. Böyle bir yolda hayata kaç şeker atsam tatlanır?

  BAMBAŞKA

   

   

  ZELAL - 18.02.2012 - 22:12Benzer Konular

 1. Kahraman Tazeoğlu Kıyısızlar Kitabından Sözler
  Konuyu Açan: ZELAL, Forum: Sözler Yazılar Mesajlar.
  Cevaplar: 71
  Son Mesaj : 11.12.2013, 21:27
 2. Kahraman Tazeoğlu Bukre Kitabından Sözler
  Konuyu Açan: ZELAL, Forum: Sözler Yazılar Mesajlar.
  Cevaplar: 46
  Son Mesaj : 05.12.2013, 23:06
 3. Kahraman Tazeoğlu Söz Kitabından Alıntılar
  Konuyu Açan: ZELAL, Forum: Sözler Yazılar Mesajlar.
  Cevaplar: 13
  Son Mesaj : 22.02.2013, 22:17
 4. Bambaşka - Kahraman Tazeoğlu
  Konuyu Açan: MiSS-FENER, Forum: Kitap Tanıtımı.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 24.01.2012, 00:04
 5. Tutanamayanlar Kitabından Alıntılar
  Konuyu Açan: Nehir, Forum: Sözler Yazılar Mesajlar.
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj : 22.06.2011, 10:34

copyright

Soru Cevap