Vefasızlık Sözleri

 1. vefasızlıkla ilgili sözler - vefa sözleri - vefayla ilgili sözler - vefasızlık hakkında sözler - vefa sözleri - vefasızlık nickleri - sevgiliye vefasızlık sözleri - sevgiliye sitem sözleri

  Dostlarını daima vefâ ile hatırla can! Arayan sen ol bulan sen; tanıyan sen ol kucaklayan yine sen. Kula vefâsı olmayanın Hakk'a vefâsı olmaz. Git ki vefanın ter ü tâze hüküm sürdüğü yeni bir hayata başla... Haydi daha fazla durma karşımda. Kurşun gibi bir anda al ellerini benden. Su gibi aksın ellerin ellerimden.

  Yüreğini yüreğimde gözlerini gözlerimde bırak da git. Beklemeden bir kelime bile etmeden git. Canımı canımdan kopar da git.

  Giderken son bir defa Hakk'ın selâmını esirgeme benden. Arkada kalanın gözü yaşlı olur yüreği yufka gönlü ince. Ben içimdeki korla bağrımdaki volkanla öylece dağ gibi arkanda kalayım. Yapayalnız hecelerde kaybolan ben olayım. Sen sağlam adımlarla yarınlara yürürken yıkılan ben olayım.

  Gülen sen ol ağlayan ben. Yeşeren sen ol sulayan ben. Bana saplansın paslı mızrakların ucu sana dokunmasın. En çılgın isyanlarını savaşlarını sırlarını gittiğin diyarlara götürme. Kötüye dair ne varsa benim yanımda kalsın.

  Benim avuçlarıma bırak. Ben onları dua dua ak kanatlı kuş gibi göklere uçurayım. Benim payıma; ilâhî dergahtan ayrılık sahillerinde anıların gönüllü bekçisi olmak düştü. Hak'tan gelene razıyım.

  Vefâlıdır; en çok o getirir kâinata sevgilinin sesini neşvesini. Yırtıp atar karanlığın kasvetli perdesini. En vefâlı delildir o sevgili adına.

  Uğurlar olsun can!

  Beni kışta bırakıp yeni bir diyara gittiğinde baharı bekleyeceksin. Baharı beklemek ne güzeldir baharda toprağı parçalayan kır çiçeklerini gözlemek.


  Ben de seni bir ayrılık sonrası baharı gözlerken kucağıma almıştım. Küçücük ellerinle toprağın bağrını parçaladığında karşılamıştım. Ve senin için ne çok savaşmıştım seninle.

  Sen benim kır çiçeğimsin can sen benim aşk çiçeğim. Sen benim yüreğimsin.


  Vasiyetim olsun sana. Bir gün öldüğümde kabrimi mutlaka ziyarete gel. Ama yalvarırım yalnız gelme. Baharda derlediğin yüzlerce kır çiçeğiyle gel. Ve başucumda onlara sevgiyi anlat dostluğu vefâyı hakîki Dosta vefâlı olmayı anlat.

  Hep ama hep vefâlı ol. Emanete sahip çık atana vefâlı ol. İdealine sarıl evlâda vefâlı ol. Ömrü hakkıyla yaşa hayata vefâlı ol. Düşmanlıkları unut dostuna vefâlı ol. Öfaaai kini unut ruhuna vefalı ol.

  Bunları unutursan; zaman maddî mânevî bütün yaralarının dertlerinin yok olmasına vesile olur. Eğer unutmazsan zamanla bunlar seni yok eder. Unutkanlıklar karşısında kimseyi suçlama. Sen unutma tuzağına düşüp unutmaman gerekenleri unutma. Unutulmaması gereken güzellikler karşısında arslan kesil kendi içinde. Âsi bir kartal gibi yırt karanlıkların çirkin yüzünü meydan oku karanlıklara. Çılgın bir küheylan gibi vefâyla meydan oku fırtınalara.
  alıntı

   

   

  BiR-DOST - 10.09.2010 - 17:48
 2. Nerde öyle vefalı dostlar artık yok

   

   

  refik - 13.09.2010 - 16:13
 3. @refik
  Nerde öyle vefalı dostlar artık yok
  Zor dostum zor

   

   

  BiR-DOST - 13.09.2010 - 19:54Benzer Konular

 1. Yalnızlık Sözleri – Hüzün Sözleri
  Konuyu Açan: N.N., Forum: Sözler Yazılar Mesajlar.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 18.09.2011, 00:44
 2. Vefasızlık Sözleri
  Konuyu Açan: AYIŞIĞI, Forum: Sözler Yazılar Mesajlar.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 25.04.2010, 08:39
 3. 2009 2010 Aşk nickleri Sözleri İletileri Sms Sözleri
  Konuyu Açan: KaRaKıZ, Forum: Nickler.
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj : 12.03.2010, 20:32
 4. Vefasızlık İle İlgili Hadisler
  Konuyu Açan: MiSS-FENER, Forum: Ayet Hadis Ve Dini Bilgiler.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 09.06.2009, 16:40
 5. Fatih'in 'Kanunname'sine vefasızlık
  Konuyu Açan: AsPeNDoS, Forum: Güncel Sorunlar Ve Hayat.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 05.03.2008, 23:45

copyright

Soru Cevap