Manevi Güzel Sözler

 1. maneviyat sözleri - maneviyat - manevi hoş sözler


  1- Allah'ın verdiği nimeti onun razı olduğu yerde harcamak şükür, razı olmadığı yerde harcamak nankörlüktür.(imam gazeli)  2- Sünnet-i seniyeyi terk eden, hakiki Al-i Beytten olmadığı gibi. Al-i Beyte hakiki dostta olamaz. (Bediüzzaman)  3- Bir derdin dermanı, başka bir derde zehir olabilir. Bir derman, haddinden geçse dert getirir. (bediüzzaman)  4- Fesahat ve güzel konuşmayı kalp yapmalı. Dilin iyi laflar etmesi faydasızdır. (Abdulkadir-i Geylani)  5- Bir şeyden bir şeyi yapmak ve her şeyi bir tek şey yapmak, her şeyin halikına has bir iştir. (Bediüzzaman)  6- iman çıplaktır, onun elbisesi takva, süsü haya, sermayesi ilimdir. (Ebu Hüreyre)  7- Elif okuduk ötürü, pazar eyledik götürü; yaratılmışı hoş gördük, Yaratandan ötürü. (Yunus Emre)  8- Dili korumak, altını ve gümüşü korumaktan daha zordur. (Muhammed bin Vasi)  9- iki şeyi asla unutma: Allah'ı ve ölümü. İki şeyi de unut: Yaptığın iyiliği, gördüğün kötülüğü. (Lokman Hekim)  10- Haramı terk etmek, helali talep etmekten hayırlıdır. (Hz. Ebubekir)  11- Her şeyin kader ile döndüğünü bilip de elden çıkan şeye üzülen kimseye şaşarım. (hz. Osman)  12- Dünyanın fani olduğunu bilip de ona rağbet eden kimseye şaşarım. (Hz. Osman)  13- Eğer malı çok seversen, hırs ile değil; belki kanaat ile malı talep et, ta çok gelsin. (Bediüzzaman)  14- Senden daha iyi hizmet edecek olan varsa, makamını one ver. İşte vatan perverlik budur. (Süleyman Hilmi Tunahan)
  15- Nimet şükrettiğin zaman baki kalır. (Hz. Ömer)  16- Ölümün bizi nerede beklediği belli değil iyisi mi biz onu her yerde bekleyelim. (montaigne)
  17- Oburluk ile sağlık bir arada bulunmaz. (Hz. Ali)  18- Mal sahibi zannettiğin esbab, mal sahibi değillerdir. (M. Nuriye)  19- Sen rızkını nasıl ararsan, rızkında seni öyle arar. (Hz. Ali)  20- Doğru söylediği için zincire vurulmak, yalan söylediği için zincirden kurtulmaktan iyidir. (Şeyh Sadi)  21- İhlas ile bir dirhem amel, ihlassız batmanlarla amellere mureccahattır. (Bediüzzaman)  22- Sadaka vermek ömrü çoğaltır. (Hz. Ali)  23- Allah birdir, mülk onundur, vücut onundur, her şey onundur.( M.Nuriye)  24- Mükafatın büyüklüğü belanın büyüklüğü nisbetindedir. (Hz. Osman)  25- Güzel sözler, petekten damla damla sızan bala benzer. İnsanın ruhuna tat verir. (Hz.Süleyman)  26- Her söylediğin doğru olmalı, fakat her doğruyu söylemek doğru değildir. (Bediüzzaman)  27- Yerinde söz söylemesini bilen, özür dilememk zorunda kalmaz. (Fatih Sultan Mehmet)
  28- Hakiki sevgi, iyilik gördüğünde artmayan, kötülük gördüğünde eksilmeyendir. (Yahya bin Muaz)  29- Gerçek bir insan olmak önce gerçek bir müslüman olmaktır. (Cemil Meriç)

   

   

  AYIŞIĞI - 09.10.2009 - 23:11Benzer Konular

 1. Güzel sözler sevgiliye, güzel sözler
  Konuyu Açan: N.N., Forum: Sözler Yazılar Mesajlar.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 10.04.2012, 14:05
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 16.01.2012, 18:18
 3. Kadınlar Hakında Güzel Sözler resimli sözler
  Konuyu Açan: N.N., Forum: Bayan Dedikodu Cafesi.
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj : 07.05.2011, 18:13
 4. Anneler Günü Güzel Sözler - Resimli Sözler
  Konuyu Açan: AYIŞIĞI, Forum: Sözler Yazılar Mesajlar.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 06.05.2011, 18:25
 5. Manevi Hayatımız Tasavvuf - Ragıp Güzel
  Konuyu Açan: Nerissa-Su, Forum: Kitap Tanıtımı.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 17.11.2010, 09:33

copyright

Soru Cevap