Sevgili John - Dear John

 1. Sevgili John - Dear John - Sevgili John 2010 - Dear John 22010 - Sevgili John Filmi - Sevgili John Film Konusu - Sevgili John Vizyon Tarihi  Sevgili John - Dear John (2010)

  Gösterim Tarihi: 12 Mart 2010

  Oyuncular: Channing Tatum,Amanda Seyfried,Scott Porter
  Luke Benward,Richard Jenkins

  Yönetmen: Lasse Hallström

  Senaryo: Jamie Linden

  Senaryo (Kitap): Nicholas Sparks

  Yapımcı: Wyck Godfrey, Marty Bowen

  Görüntü Yönetmeni: Terry Stacey

  Müzik: Deborah Lurie

  Dağıtım: Pinema Film

  Tür: Dram, Romantik, Savaş

  Yapım: 2010 ~ ABD


  " 'Sevgili John', diye başlar mektup. Ve bu iki kelimeyle bir kalp paramparça olur, iki hayat da sonsuza dek değişir.

  Gerçek aşkı bulmak öyle zor ki. Ve bulunca da kolay vazgeçemiyor insan. Vazgeçmemek de gerekiyor zaten. Hayat bambaşka gerçekleri, gerekçeleriyle beraber kapımıza getirip dayatsa da aşkı unutmamalı. John'un yaptığı gibi. İçimizden biri o. Sıradan biri. Ama işte hepimizin ki gibi onun aşkının hikâyesi de biricik ve benzersiz. "

  Gençliğinin en kızgın ve öfkeli dönemini geçiren 23 yaşındaki John başka ne yapacağını bilemediği için liseden hemen sonra askere yazılmıştır. Hayallerinin kadını Savannah ile karşılaştığı vakit kendini hayatında yeni ve temiz bir sayfa açmaya hazır hisseder. Aralarındaki çekim olgunlaşıp aşka dönüşünce Savannah da kendini görev turlarına çıkan John'u sabırsızca beklerken bulur. John ise bir an evvel kalbini çalan bu kızla evlenmek ve yerleşik bir hayata geçmek istiyordur zaten. Ancak 9/11 tüm planları altüst eder. John, askeri görevine tekrar dönmesi gerektiğini hisseder. Ve ne yazık ki, iki sevgilinin arasına giren uzun ayrılık döneminde Savannah bir başkası ile duygusal anlamda yakınlaşır. “Sevgili John,” diye başlayan bir mektup okunur ve bu iki kelimeyle bir kalp paramparça olur, iki hayat ise sonsuza dek değişir. Eve dönüşünde John'un acısı büyük olacaktır. Savannah, ki artık bir başkasıyla evlidir, hâlâ onun gerçek aşkıdır. …Genç adam hayatının en güç kararı ile yüzleşmek durumunda kalır.

  Notlar

  Artemis tarafından Şubat 2007'da Türkçe'si yayımlanan Nicholas Sparks romanı Sevgili John, Amerika'daki liste başarıları ve yoğun okur ilgisinin ardından beyaz perdeye aktarılıyor. Nicholas Sparks'ın The Notebook - Defter adlı romanını aynı adla filmleştiren New Line Cinema'nın filmle ilgilendiği bilinse de, Sevgili John'un haklarını Screen Gems satın almış bulunuyor. Erkek başrol için Hollywood'un genç yeteneklerinden Channing Tatum, bayan başrol için ise Amanda Seyfried ile anlaşan şirket kast çalışmalarına devam ediyor.


   

   

  MiSS-FENER - 02.01.2010 - 20:23
 2. bu film cikti diye biliyorum abd'de

   

   

  eskitoprak - 10.02.2010 - 18:35Benzer Konular

 1. Dear John - Think Of Me
  Konuyu Açan: MiSS-FENER, Forum: Videolar.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 30.09.2010, 10:34
 2. Dear John - Dear John Theme
  Konuyu Açan: MiSS-FENER, Forum: Videolar.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 30.09.2010, 10:33
 3. Dear John - Little House
  Konuyu Açan: MiSS-FENER, Forum: Videolar.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 30.09.2010, 10:31
 4. Dear John - Paperweight
  Konuyu Açan: MiSS-FENER, Forum: Videolar.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 30.09.2010, 10:29
 5. Dear John - The Swell Season
  Konuyu Açan: MiSS-FENER, Forum: Videolar.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 30.09.2010, 10:27

copyright

Soru Cevap