En Sinsi Kanser Türleri

 1. Kanser Türleri Hakkında Bilgiler - Kanser Hakkında - Sinsi Hastalık Kanser  Bazı kanser türleri var ki hızla yayıldığı için belli aralıklarla yapılan testlerle bulgularına rastlamak pek mümkün olmuyor. Bu kanser türleri; akciğer, pankreas, rahim ağzı ve cilt kanserleriyle beyin tümörü

  Herhangi bir belriti vermeden yayılma özelliği gösteren bu tümör türleri insanların kısa sürede ölmesine sebep olabiliyor.

  En sinsi Kanser Türleri

  Kanserli tümörlerin büyük bir kısmıda 4 evre vardır ve genellikle ilk 3 evrede ameliyat olur. Fakat bazı kanser türlerinin yayılma süresi değişiktir. Bazı insanlarda 1 evre süresi yıllar alabilirken, bazılarında 1-2 ayda yayılabilir.

  Bu sebeple bazı kanser türlerinde erken teşhis oldukça zordur. Akciğer kanseri rahim ağzı kanseri, beyin tümörü, pankreas ve cilt kanseri bu kategorinin içerisine giriyor. Bunlar en hızlı yayılan tümörlerdir.

  Söz konusu kanserlerde tarama testlerinin bir faydası yoktur. Yani şikayeti olmayan bir kişinin yıllı kveya 6 ayda bir tarama testi yapmasının herhangi bir önemi olmaz. Akciğer kanseri için her sene veya yılda iki defa akciğer filmi çektirmek akciğer kanserini erken dönemde yakalamak anlamına gelmez. Fakat şikayetler başladığı zaman bu rahatsızlıklarda korunabiliriz.

  Kısa sürede ilerleyen pankreas kanserinin en büyük belirtileri sarılık, karın ve bel bölgesinde ağrılar ve iştahsızlıktır. Bununla beraber nereden kaynaklandığı belli olmayan tümör gruplarıda vardır. Araştırıldığı zaman birşey bulunamıyor. Bu kanserler iyi bir onkoloji merkezinde araştırılırsa % 20’ye yakın bölümü pankreas kanseri olarak çıkabiliyor.

   

   

  Nerissa-Su - 11.03.2011 - 14:47Benzer Konular

 1. Ağızdaki Yarada Sinsi Kanser Riski
  Konuyu Açan: BiR-DOST, Forum: Diş ve Ağız Sağlığı.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 28.02.2013, 22:20
 2. Kanser Türleri
  Konuyu Açan: N.N., Forum: Hastalıklar.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 29.01.2012, 00:53
 3. Sinsi Kanser Türleri
  Konuyu Açan: Gül_yarasi, Forum: Sağlık Genel.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 08.04.2010, 17:08
 4. Kanser-Kanser Türleri ve Korunma Yolları
  Konuyu Açan: ömr-ü diyar, Forum: Sağlık Genel.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 11.12.2009, 17:50
 5. Sinsi bir kanser türü: Lenfoma
  Konuyu Açan: SU-PERISI, Forum: Sağlık Genel.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 12.09.2007, 09:27

copyright

Soru Cevap