Maden Suyu Faydaları Zararları

 1. maden suyu hakkında - maden suyunun zararları - maden suyu tüketimi günlük ne kadar olmalı


  Maden Suyu doğal bir mineral deposudur. Yapay minerallerin vücuda katkısı sınırlı olduğu için tercih edilen her zaman maden suyu olmalıdır. Aslında her ikisinin de görevi mideyi rahatlatmaktır ama, biri doğal diğeri yapay oluşuyla farklılık yaratır. Buna dayanarak maden suyunu ihtiyaç, maden sodasını ise tercih olarak kabul etmek doğru olacaktır.

  Asitli olarak adlandırdığımız içeceklerde kastedilen, içeceğin içerisindeki karbondioksit gazıdır. Bu gaz dilimiz ile temas ettiğinde geçici olarak tat algılayıcılarını uyuşturur. Burada karbondioksit gazının görevi içimi kolaylaştırmaktır.

  Muhteviyatındaki zengin kalsiyum ve florür gibi mineraller sebebiyle özellikle çocuklar, yaşlılar ve bayanların daha fazla maden suyu tüketmeleri gerekir. Günde en az 2 litre kadar su veya maden suyu tüketilmesi önerilir.

  Maden Suyunun vücudumuza önemli faydaları vardır. Bunun yanısıra zararlı bir etkisine rastlanmamıştır. Gelişme çağındaki çocukların kalsiyum, demir, çinko ve florür gibi minerallere yetişkinlerden daha fazla ihtiyaçları vardır. Maden suyunun içerdiği florür dişlerin gelişmesi, kalsiyum ise kemik yapısının güçlenmesi için oldukça faydalıdır.Maden suyunun aşırı tüketilmesinde Maden suyunun zararlarıda bulunabilir…

  Maden suyu barındırdığı mineraller sayesinde cilt içinde çok yararlıdır. Yaşamı boyunca düzenli ve yeterli miktarda su ve maden suyu tüketmeyen insanlarda böbrek taşı oluşumunun daha hızlı meydana geldiği görülür.

  Hamilelik döneminde ve hamilelik sonrasında maden suyu içmek, bebeğin ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin alınmasında önemli rol oynar.

  Maden suyunun içeriğinde; bolca magnezyum, sodyum ve kalsiyum vardır. Kalp enfarktüsü geçiren insanlarda magnezyum düşüklüğü saptanmıştır. Damar sertliğine yol açan damarlardaki yağ ve kalsiyum birikmesi de magnezyum eksikliğinden oluşur. Buna bağlı olarak kalp rahatsızlıklarına iyi geldiğini söyleyebiliriz.

  Magnezyum, sodyum, flor, sitratlar ve kalsiyum maden suyunda bulunan dengeleri ile, ürolojik hastalıkların seyri ve özellikle ameliyat sonrasında çok etkendir. Böbrek taşlarının tekrarlamasını önlemenin en kolay, en pratik ve doğal yolu bu sıvıları bolca tüketmektir.

   

   

  AYIŞIĞI - 03.08.2010 - 11:09Benzer Konular

 1. Maden Suyu Neye iyi Gelir
  Konuyu Açan: BiR-DOST, Forum: Alternatif Tıp.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 18.09.2013, 08:36
 2. Çitli Maden Suyu
  Konuyu Açan: Nehir, Forum: Kaplıcalar.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 03.05.2010, 00:12
 3. Akarca Maden Suyu
  Konuyu Açan: Nehir, Forum: Kaplıcalar.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 25.02.2010, 09:52
 4. Soda - Maden Suyu Ve Faydaları
  Konuyu Açan: Şayeste, Forum: Alternatif Tıp.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 14.08.2009, 12:59
 5. Maden Suyu
  Konuyu Açan: Nehir, Forum: Bunları Biliyormuydunuz.
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj : 28.05.2009, 19:50

copyright

Soru Cevap