Regl Döneminde İlişki Kurulurmu Zararları Nelerdir

 1. Adetliykan Cinsel İlişki Kurulurmu Zararları Nelerdir -Adet kanaması sırasında cinsel ilişki kurulur mu - Gebe Kalınır mı-Adetliyken Cinsel İlişki Kurulurmu Zararları Hakkında
  Adet kanaması kadın rahmi içindeki bir dokunun kanayarak dokulmesidir.Bu doku gebelik sırasında bebeğin yapıştığı ve beslenmesi için gerekli koşulları sağlayan özel bir yapıdır.İşte bu doku gebelik oluşmadığı her ay bir dahaki yumurtlamaya yeniden hazırlanması için üstteki tabakasını kanayarak doker ve alttan yeni doku oluşmaya başlar.

  Adet kanamasına ait gerçek dışı uydurmalar;Vücuttaki kirli kan atılması gibi, zehirli olduğu,vücuttan atılmasa kişiyi zehirlediği, pis olduğu ,bu sırada ilişki kurulursa kısır olunacağı gibi bu şeyler tamamen yanlıştır.

  Adet sırasındayken seks yapılıp yapılamayacağın cevabı ise koşullara ve kişilere ,vede kişilerin inançlarına göre farklılık gösterir.

  Adet sırasında yani ne kadın nede erkek bedensel bir zarar görmez ancak cinsel ilişki kurulursa kadın veya erkeğin mikrop kapma şansı olabilir.Çok nadir de olsa adet kanaması sırasında gebe kalma olasılığıda mevcuttur,bunu da göz ardı etmemek gerekir.

  Cinsellik kişilerin bedensel ve de beyinsel özgürlüklerdir.Bu yüzden kendisi için istediği bir şeyi eğer tıbben yasaklanmamışsa koşullarına,inançlarına ve de ahlaki değerlerine göre yaşayıp yaşamayacağına ,yaşayıp yaşamak istemediğine veya yaşamaya kendisi karar verir.Tıbben bir zararı prezervatif kullanmak kaydı ile yoktur,bu yuzden karar vermek size kalmıştır.

  Bir çok kadın adetliyken kendilerini itici bulurlar, ve de erkeklerin bu hallerinden rahatsız olabileceklerini düşünürler,oysaki bazı rahatsız olan bunu itici bulan erkekler olduğu gibi ,bundan rahatsız olmayan, kadını adet döneminde de arzulayan ve bu sırada cinsel ilişki kurmak isteyen, cinsel ilişki kuran ve de bundan zevk alan bir çok erkekte mevcuttur.

  O halde kadınlara seslenelim;

  adet dönemi doğanın kadınlara verdiği üstün yetenek olan gebelik ve doğum olayının bir parçasıdır.Pis değil,doğal ve de gerekli bir süreçtir.Siz kendinizi pis zannederseniz karşınızdaki insanda size pismişiniz gibi davranır.Kendinize ve size verilen bu üstün olaya saygı duyun, sizler üreticisiniz, ve hepimizin bir annesi var veya vardı, onlarda adet görüyorlar veya görüyorlardı, onlar canınız annelerinizde mi pisti, hayır biliyorsunuz ki onlar temiz ve saftırlar, güzeldirler, sizde bayansınız sizde saf ve temizsiniz hem de her halinizle.


  Adet sırasında seks bir çok insan tarafından yaşanmaktadır.Kadın açısından baktığımız zamanda kadınların bir çoğunda adet döneminde cinsel istek artışı görülür, kimileri bunu yaşarken, kimilerde bunu baskılar.Bazı kadınlar adet döneminde cinsellik yaşamanın bu dönemdeki gerilimlerini azalttığını veya yok ettiğini, bazıları ise aynı zamanda adet sancılarını hafiflettiğini veya yok ettiğini söylemektedir

  Müslümanlıkta kadın adetliyken cinsellik kesinlikle yasaklanmıştır.(Bakara Suresi)
  2- Bakara Suresi Mp3 Ve Türkce Meali

   

   

  Nerissa-Su - 10.04.2010 - 14:24Benzer Konular

 1. Regl Döneminde Beslenme
  Konuyu Açan: AĞRAZ, Forum: Kadınca.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 04.02.2013, 00:32
 2. Azrail Meleğinin Görevi
  Konuyu Açan: N.N., Forum: Ayet Hadis Ve Dini Bilgiler.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 28.06.2012, 08:10
 3. Regl Döneminde Okunacak Dualar Nelerdir
  Konuyu Açan: N.N., Forum: İslami Sorular Ve Cevaplar.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 12.06.2012, 13:15
 4. Regl Döneminde Sakatlanmayın
  Konuyu Açan: ZELAL, Forum: Kadın Sağlığı.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 16.06.2011, 13:16
 5. Regl Döneminde Hijyen
  Konuyu Açan: Nerissa-Su, Forum: Kadın Sağlığı.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 16.09.2010, 12:30

copyright

Soru Cevap