Ayak Üşümesi

 1. Ayak üşümesi Hakkında - Ayak Neden Üşür

  2 şekilde devam etmektedir 1. şeklinde dönem dönem oluşan ayak üşümeleri 2. şekilde sürekli ayak üşümesi görülmektedir. Her iki durumda da ayak üşümesi kansızlığa bağlanmaktadır. Hastalıkların habercisi olan ayak üşümesi kendisi bir hastalık değildir.

  Hiper tansiyon:
  Tansiyonun çok yüksek seyretmesi anlamına gelmektedir. Hiper tansiyon hastalarında hastalığın semptomlarından birisi de ayak üşümesi olarak bildirilmiştir. Hiper tansiyonun neden ayak üşümesine sebep olduğu tam olarak çözülemese de hiper tansiyonla mücadelenin ayak üşümesini de giderdiği bilinmektedir.

  Hipertansiyon hastalarının sarımsak kullanmaları tansiyonun düşmesine yardımcı olacaktır. Diğer tansiyon düşürücü şifalı bitkiler: Alıç, Diken üzümü, Armut, Ayva, Böğürtlen, Çarkıfelek, Üvez, Çöpleme, Pirinç, Ökseotu, Zeytin, Meyankökü, Kimyon, Kabak, Üzüm, Çilek, Maydanoz, Limon olarak bilinmektedir. Ancak bu şifalı bitkilerden kimi çok etkiliyken(örn:sarımsak) kimi az etkilidir.

  Düşük Tansiyon:
  Hiper tansiyon gibi düşük tansiyon da ayak üşümesine neden olmaktadır. Yapacağınız en iyi şey bir sağlık kuruluşunda tansiyonunuzu ölçtürmek ve durumunuza karar vermektir.

  Düşük tansiyon hastalarının tuzlu sıvılar alması(tuzlu ayran) bunun yanında biberiye, kekik yağı gibitansiyon yükseltici şifalı bitkiler kullanmaları uygundur.

  Kansızlık:
  Kansızlık anadoluda yaşayan özellikle bayanlarda sıkça görülen bir durumdur. Nedenleri çok çeşitli olabildiği gibi en bilinen nedeni sürekli tahıl ve tahıl türevleriyle beslenmektir. Bilindiği üzere ülkemizde tahıl ağırlıklı bir beslenme rejimi sürdürülmektedir.

  Kansızlığın engellenmesi için doktora başvurulmalıdır. Genelde demir takviyesiyle başlayan tedavi dallanma gösterir. Eğer kansızlığı tedavi etmekte kullanılan şifalı bitkileri internetten arar bulursanız ve bu şifalı bitkileri kullanırsanız destekleyici tedavi açısından daha iyi edersiniz.

   

   

  Pedaliza - 26.07.2009 - 16:29
 2. hiç ısıtamam
  özellikle kış aylarında
  halimi görsen gülersin
  çorap patik üstüne yünlü terliklerden
  yinede üşür

   

   

  AYIŞIĞI - 26.07.2009 - 16:31Benzer Konular

 1. Ayak Üşümesi
  Konuyu Açan: SU-PERISI, Forum: Sağlık Genel.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 06.12.2011, 01:05
 2. Ayak Üşümesi
  Konuyu Açan: BiR-DOST, Forum: Sağlık Genel.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 31.12.2010, 02:55
 3. El ve Ayak Üşümesi
  Konuyu Açan: AYIŞIĞI, Forum: Sağlık Genel.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 16.12.2010, 19:47
 4. Ayak Üşümesi Neden Olur
  Konuyu Açan: Nerqish, Forum: Sağlık Genel.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 11.11.2009, 14:28
 5. Bir Kar Üşümesi
  Konuyu Açan: MiSS-FENER, Forum: Yaşam Hikayeleri.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 19.12.2008, 18:22

copyright

Soru Cevap