REKLAM
+ Konuyu Cevapla

Balık sırtı saç örgüsü nasıl örülür

 1. Yazan: AYIŞIĞI
  AYIŞIĞI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  REKLAM


  balık sırtı nasıl örülür - balık sırtı örgü


  Saç Örgüleri arasında en çok rağbet göret saç örgüsü stilidir. Saç Örgüsü Çeşitleri hayal gücümüz kadar artabilir. Ancak bazı klasik olmuş ve her zaman revaçta kalmış Saç Örgüleri varki bunlkarın başında Balık Sırtı Saç Örgüsü Modeli en başta gelir.

  Balık Sırtı Saç Örgüsünü Yaparken dikkat edeceğimiz küçük ayrıntılardan bazıları şöyledir. Saçlarımız örgü işlemine başlamadan önce yıkanmış ve temiz olmalıdır. Saçlarımızın iyice ve düzgünce taranmış olduğundan emi olmalıyız. Daha Sonra saçlarımızı ortadan iki eşit bölüme ayırıyoruz. Saçlarımızın ayrılan kısımlarından birisinden başlayacağız. Örneğin Saçlarımızın sağ tarafından başlayalım. Sağ tarafta kalan saçlarımızdan tam kaş üstü hizasından saçların yiv diye tabir edilen orta kısmına kadar büyük bir tutamı alıyoruz ve üst resimde olduğu gibi elimizin parmakları arasına eşit olarak dağıtıyoruz.

  Daha sonra elimizi hafif dışa doğru dikey duruma getirdiğimizde üstte kalan kısımda kalan tutamdan başlamak suretiyle saçlarımızı bir alt bir üst olacak şekilde örmeye başlıyoruz. Burada dikkat edeceğimiz önemli ayrııntı Balık Sırtı Saç Örgüsünü yaparken saç tutamlarının eşit sıklıkta ve örgülerin eşit uzunlukta olmasıdır. Böylece istediğimiz estetik görünümü sağlayabiliriz.

  Saçlarımızı örme işlemine devam ederken Saçların mesafesini ve sıklığını sürekli olarak kontrol edelim.
  Balık Sırtı Saç Örgüsünü enseye yani saçlarımızın uç kısmına kadar devam ettirip, bittikten sonra başın diğer kısmına geçelim.

  Saç Örme işlemini iki ayrı Örgü kuyruğu olarak değilde Tek örgü kuyruğu olarak birleştirmek istiyorsak, ense kökünden sonra başın iki tarafından gelen saçların örme işlemini burdan sonra ikisini birleştirerek yapalım.
  Beşli Saç Örgüsü yapmaya başlamadan önce saçların temiz ve düzgün taranmış olması gereklidir. Bunu BURADA ki yazımızda belirtmiştik. Temiz ve taranmış saçlarımızı hazırladıktan sonra Saçlarımıza yapacağımız Saçlarımızı Beş tutam halinde ve eşit olarak ayırıyoruz. Eğer uzun süreli bir kullanım düşünüyorsak saçlarımıza sabitleyici bir jel yada hafif bir jöle kullanabiliriz.Üstteki resimde görüldüğü gibi Saçlarımızı beş eşit şekilde ayırdıktan sonra sağdan ikinci tutamı soldan ikinci tutamın altından geçiriyoruz. Bundan sonra sürekli olarak bir sağ bir sol tutam alarak alt üst şeklinde örgü işlemine devam ediyoruz.

  Bu işlemi sürekli olarak yineledikten sonra saçlarımızda ki simetriyi bozmadan ve eşit şekilde alt üst yaparak bu uygulamaya devam ediyoruz.

  Saç Örgüsünün temelinde aynı paralelliği korumak çok önemlidir. Bu Saç Örme işlemi sırasında saçların aynı sıklıkta ve uzunlukta örülmesine dikkat edelim.

  Saç örgüsünü tamamladıktan sonra en uç kısmında örülmeye müsait olmayan kısmını bir toka yada lastik yardımı ile topluyoruz.

  Register

  Register

  Register

  Register


  Facebook
  Üyelik

 2. Yazan: CADIKIZ
  No Avatar
  Cok seviom cokta yakisiyo ama yapmasini hic beceremiyomRegister
 3. Yazan: bugulu-gözler
  No Avatar
  emegine saglik canim
 4. Yazan: Yasashii Kioku
  No Avatar
  coooooook güzel, ama kendi saclarima balik sirti öremiyorum, evde de kimsecik yok örecek :(
 5. Yazan: new.coder
  No Avatar
  ÇOK TŞK
 6. Yazan: İCEMİNE
  No Avatar
  Hiç aynaya bakmadan 2 dk da kendi saçlarımı balıksırtı örebilirim saçlarım fönsüz iken yaptığım kurtarıcı saç modeli budur saol resimli sunumun içinRegister
 7. Yazan: OnLyGirL
  OnLyGirL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  paylaşim için teşekkürler ama bn örmeyi sevmiyrm


 1. Yazan:
  no avatar


  REKLAMBenzer Konular

 1. Balık Sırtı Modeli Patik
  Konuyu Açan: MiSS-FENER, Forum: El sanatları Ve Bijuteri.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 24.07.2012, 21:56
 2. Kumaş Nasıl Örülür
  Konuyu Açan: BiR-DOST, Forum: Püf Noktaları.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 26.11.2011, 21:58
 3. Yalancı Selanik Örgüsü Nasıl Örülür
  Konuyu Açan: Nehir, Forum: El sanatları Ve Bijuteri.
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj : 11.02.2010, 21:33
 4. Tunus Örgüsü Nasıl Örülür
  Konuyu Açan: Nehir, Forum: El sanatları Ve Bijuteri.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 02.02.2010, 16:00
 5. Oklava Örgüsü Nasıl Örülür
  Konuyu Açan: Nehir, Forum: El sanatları Ve Bijuteri.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 27.01.2010, 12:29

copyright

Soru Cevap

grafimx