Resim Üzerine Yazı Çalışmaları Yardımı

 1. Photoshop Çalışmaları - Resim Üzerine Yazı - Yazı Çalışmaları - Yazı Çalışmaları Yardımı - Resim Çalışmaları - Resim Üzerinde Yazı  Photoshop Kullanıcıları Sizlerde Resim Üzerine Yazı Çalışmalarına Katılmak Sorunlarınızı, Bilmediklerinizi Bizimle Burda Paylaşabilir Bu Konudan Yardım Alıp Sizde Resim Üzerinde Çalışabilirsiniz..

  Hazır Sunumlar Sunmaktansa Kendi Çalışmanızı Sunabilirsiniz..

  Basit Bir Çalışma İle Başlıyacağım..İlk Önce Sizde Yeni Bir Layer Açarak yazı Yazmayı Deneyebilrisiniz..

  Öncelikle Yeni Bir Layer Açın Boyut Önemli Değil..Ben Transprent Kullandım Siz
  Backgraund Contents Bölümünden White Seçebilirsiniz..

  Yazımı Yazdıktan Sonra Resimde Görülen Sağ taraftaki Main-Board Yazısına Çift Tıkladığınız Zaman Layer Style Kısmı Açılıcaktır  Buradan İstediğiniz Style'yi Seçip Yazının Şeklini Değiştirebilirsiniz..Yalnız Seçtiğiniz Style'de Double Ring Örnek Style Verirsek Outler Glow Kısmından Size Kısmından Kenar Parlıklarını Düşürübelirsiniz..  Resimde Görüldüğü Gibi..

  Şimdi Yazının Şeklini Değiştirmek Ters,Düz,Yan Gibi Yapmak İçin Buraya Tıkladıktan Sonra Yazı Üzerine Tıklayın..Tıkladıktan Sonra Ctrl Tuşuna Basılı Tutun  Bu Şekilde Görünücek..Basılı Tutarken mause İle Sağa,Sola,Yukarı,Aşağı Yazıyı Döndürebilirsiniz..  Eğer Yazıyı Ters Çevirmek İsterseniz Ctrl Tuşuna Basılı Tutun Ve Sol Tarafa Doğru Çevirin

  Bu Şekilde Olucak..

  Yada Sağ Üst Köşede Warp Text'e Tıkladığınızda  Resimde Gördüğünüz Şekillerden Birini Seçebilirsiniz..  Ben Çok Gerekmedikçe Kullanmıyorum

  Layer Style Kısmındaki Style'leriniz Değiştirmek İstediğiniz Zaman Hemen Sağ Kısında Bir Ok Var Ona Tıkladığınız Diğer Style'lerinizi Yükliyebilirsiniz..  Resminizi Kaydederken Herzaman PNG Olarak Kaydedin JPG Olarak Kayedettiğinzi Zaman Resiminizdeki Çalışmanızda Format Bozulukluğu Olucaktır PNG Olarak Kaydederseniz Bu Sorun Oluşmaz..

  Bence İlk Önce Bunları Yaparak Kendinizi Deneyin Sizlere Açıklamalı Bir Şekilde Daha Sonra Anlıtıcam..

   

   

  MiSS-FENER - 22.07.2009 - 19:40
 2. Şimdi Gelelim Bir Resimin Üzerinde Yazı Çalışması Yapmaya..

  Benim Kullandığım Standart Ölçüler 600*450 Resim Boyutlarınızı Sizde Bu Şekilde Kullanabilirsiniz..

  İlk Önce Üzerine Çalışma Yapacağınız Resimi Seçin..Fıle/Open..

  Daha Sonra Yazı Renginizi Ayarlamak İstiyorsanız Type Toll Kısmı İşaretlenmiş Olucak Ve Yukarıda Ufak Bir Kutu içinde Renk Var Ona Tıklıcaksınız

  Ve Resim Üzerinde Hangi Kısmın Rengini Seçmek İstiyorsanız O Kısma Tıklayın..
  Ve Yazınızı Yazabilirsiniz..

  Birde Eğer Yazıdğınız Kelime Büyük İse Ctrl'ye Basılı Tutun Ve İstediğiniz Kadar Yazıyı Küçültebilirsiniz..Yukarıdaki Konuda Anlattığım Gibi Olucak..  Yazı Yazma Ve Yazıyı Resimin Hangi Kısmına Yazma Konusunda Sizin Hayal Gücünüze Kalmış Burda Kendi İstediğiniz Gibi Yazıyı Yazıp Resimin Hangi Bölümüne Koyucağınıza Siz Karar Verirsiniz..Size Tavsiyem Resim Üzerine Çok Fazla Yazı Yazıpta Resim Görüntüsünü Kapatmayın..

  Yazı Style'nizi Değiştirebilirsiniz İsterseniz Seçtiğiniz Renkte Uygulayabilirsiniz..Yada Çift Renk Yapmak İsterseniz..Mausenizle Yazı Üzerine Tıklayın Sonra Çekin Bu Şekilde Olunca  Hemen Üst Köşedeki Renk Kutusuna Tıklayın Ve Rengi Değiştirin  Bu Şekilde Olucak Dilerseniz Dediğim Gibi Style Kısmındanda Değiştirebilirsiniz..

  Yazı Yazmak, Yazıya Şekil Vermek Size Kalmış El Becerinizi Ve hayal Gücünüzü Kullanırsanız Yaratıcılığınızda Kullanmış Olursunuz Böylelikle Resime Hayat Vermek Konusunda Zorlanmamış Olursunuz..

  Dediğim Gibi Yazıyı Yazmak İçin Yazarsanız Zaten Çok Basit Birşey Çıkar Ortaya Resimi Resim Yapanda Biraz Hayal Gücünüz Ve El Beceriniz Kolay Gelsin..

   

   

  MiSS-FENER - 22.07.2009 - 19:42
 3. Şimdi Size Ufak Bir Çalışma Görtericem Bana Göre Basit Tabikide..
  Yazısı Olan Bir Resimi Diğer Resime Nasıl Ekleriz..

  Ben 320*480 Bir Layer Kullandım..Siz Dileiğiniz Boyutta Layer Açabilirsiniz..
  Açtığınız Layer'a Resim Eklemek İçin File/Open Diyin ve Resiminizi Seçin..Eğer Kullanacağınız Resimin Boyutu Büyük İse Açtığınız Layer İçine Fazla Geliyorsa İlk Önce Seçtiğiniz Resimin Boyutunu Image/Image Size'den Düşürün  Şimdi Resimi Kesme İşlemine Geçelim Sol Taraftaki Panelde Rectangular Marquee Tool'u Seçiyoruz  Diğer Resim Üzerinde Hangi Bölgeyi Layer İçine Koyucaksak Orayı İaşretliyoruz Ve Rectangular Marquee Tool Üzerindeki Mave Tool'a Tıklayıp Resimi Layer İçine Taşıyoruz  Ve Resimimizi Açtığımız Layer İçine Almış Olduk..Şimdi üzerine Yazı Ekliyeceğimiz Resimi Seçelim File/Open Kısmından Yada Direk Masa Üstünde İse Photoshop'un İçine Alalım  Biraz Önce Anlattığım Rectangular Marquee Tool İle Yazılı Olan Resimi Seçelim Ve Mave Tool'a Tıklayıp Resimi Diğer Resim Üzerine Aktaralım..  Resimi İstediğiniz Yere Koymak Size Kalmış Ben Aşağı Kısmı Tercih Ettim..Daha Sonra Üzerine Yazmak İsterseniz Adınızı Yada Başka Birşey Yazabilirsiniz..Eğer 2.ci Eklediğiniz Resimi Biraz Opacity'sini Düşürmek İsterseniz Sağ Tarafta Layer 2 Yazan Kısma Çift Tıklayın Açılan Layer Style Kısmında Opacity Rakamını 100'den Aşağı Düşürürseniz Resim Görüntüsü Düşücektir..  Tabiki Bu Size Bir Örnek Başka Resimlerde Kullanabilirsiniz Bu Örnek Resimde Ben Opacity'lı Düşürmedim..

  Ve Sonuç  İlerleyen Zamanlarda Resim Birleştirme, Resimin Kenar Kısmına Yazı Yazma, Resime Brush Ekleme Vb.. Kullanılları Anlatıcam Şimdilik Bu Kadar Sormak İstediğiniz Takıldığınız Yerlerde Sorabilirsiniz..

   

   

  MiSS-FENER - 22.07.2009 - 19:43
 4. Paylasimin icin tessekürler Serap, eminim hepimiz cok sey ögrenbiliriz.
  Bende en cok sevdigim bi yazi seklini sizinle paylasmak istedim. Türkcem pek iyi degil, ama umarim az cok anlatabilmisimdir


  Transparan yazi yazmak

  Resimi actiktan sonra yazacaginiz metini yazin. Dikkat yazi rengi siyah olmali !!  Layer ayarini Color Dodge getirin ve sakin korkmayin cünkü yazi kaybolacaktir.
  Layer üzerinden yaziya bi cok cesitli sekiller verebilirsiniz

  Bevel & Emboss & Contour  Sonuc  Stroke, Rengi Color üzerinden istedigniz gibi degistirebilirsiniz  Sonuc  Drop Shadow, rengi yine Color üzerinden degistirebilirsiniz
  Blend Mode / Normal getirin ve isteginize göre Distansi, Renk kuvetini & Gölgenin büyüklügnü ayarlayabilrsiniz

  Sonuc  Bevel & Emboss & Contour + Stroke  Sonuc

   

   

  SeKerR Kiz - 22.07.2009 - 21:55
 5. sunumunuzun güzel olabilmesi için resimlerin boyutları çok önemlidir .
  resimlerin boyutlarıyla oynaya bilir sunumunuzdaki resimleri aynı boylarda eşitleyerek sunumunuzun göze daha hoş gelmesini sağlıya bilirsiniz..
  ufak ama gerekli bir ayrıntı.  size uygun ölcüyü (3 nolu işaretli bölümde gösterdiğim gibi )ben burda 450 kulandım
  4 nolu kutucukta gösterildiği gibi(ok)liyorsunuz

  ve sonuç aşşağıdaki gibi resmimiz arzu edilen boyutta ve yazılmaya hazır
  keyifli paylaşımlar


   

   

  BULUVEY - 24.07.2009 - 11:49
 6. Bu Çalışmada Size Transparent Üzerinde Resim Kesmeyi Göstericem..

  İlk Önce 600*450 Boyutunda Bir Layer Açalım (Herzaman İçin Bu Boyutu Kullanabilirsiniz Üzerinde Yazı Yazma Ve Resim Çalışması Açısından İdeal Bir Boyuttur)

  Layer'ımızı Açtıktan Sonra Üzerinde Çalışacağımız Resimimizi Açalım (Çalışma Resimizde Layer İle Aynı Boyutta Olursa Daha İyi Olur)

  Şimdi Kesmek İstediğiniz Bölümü Sol Köşedeki Rectangular Marquee Toll'u Seçelim  Ve Resimdeki İstediğimiz Bölgeyi İşaretleyelim..Kemse İşlemini Yapmadan Önce Yukarıdaki Feather İle Resim Kenarlarına Şekil Verebiliriz Yani Feather 0 Yaptığınızda Resim Kenarları Yumuşak Görünmeyecek Direk Resimi Kestiğiniz Gibi Görünücek..  Şimdi Kestiğimiz Bölgeyi Layer'ımza Aktaralım Move Tool'u Seçip Layera Aktarın..  Şimdi Resiminiz İstediğiniz Yerde Durabilir..Sağa,Solo,Yana Çevirmek İstiyorsanız Rectangular Marquee Toll'u Seçip Resimin Biraz Dışından İşaretleyin  İşaretledikten Sonra Mausede Sağa Tıklayın Ve Free Transform'u Seçin  Bu Şekilde Bir Görüntü Olucak Ve Sonra Dilediğiniz Gibi Sağa,Solo Resimi Oynatabilirsiniz..  Resimi İstediğiniz Gibi Yaptıktan Sonra Rectangular Marquee Toll'a Tıklayın Ve Apply Diyin..Resimin Boşta Kalan Kısımlarınada Dilediğiniz Şiir'den Kısa Bir Bölümünü Yazabilirsiniz..Yada Eklemek İstediğiniz Başka Bir Resim varsa Aynı İşlemi Yaparak Ekliyebilirsiniz..

   

   

  MiSS-FENER - 24.07.2009 - 18:16
 7. Çalışma Yapacağınız Bir Resime Bulanıklık Vermek İstediğinizde..Çalışma Resiminizi Açın..  Filter/Blur/Gaussian Blur Seçelim..  Açılan Penceredeki Rakamı Daha Yüksek Yada Daha Düşük Yaparak Resiminize Bulanıklık Vermiş Olursunuz..  Ben 2,0 Verdim Ve Sonuç

   

   

  MiSS-FENER - 24.07.2009 - 18:17
 8. Yazının İçinde Resim Oluşturmak - Photoshop Dersleri - Photoshop Sırları - CS3 - CS4 - Photoshop Yazının İçinde Resim Oluşturmak  Bu dersimizde yazı içine nasıl resim eklenir bunu öğreneceğiz.  Yazının içinde resim oluşturmanın Clipping Mask'ı kullanarak çok kolay yolu var.
  Öncelikle resminizi Layer'a çevirin (Background ise).
  Yazınızı yeni bir Layer'da oluşturun ve bu yazı Layer'ının resmin altına gelmesini sağlayın. Resim Layer'ına gelin ve sağ tıklayın,
  açılır menuden Create Clipping Mask'ı seçin
  (veya kısa yol olarak Alt+Ctrl+G).  Resminiz yazı içinde oluşacaktır, maskelenecektir.
  Artık bundan sonra yapacağınız resmi Move Tool ile dilediğiniz gibi konumlandırmak...
  Eğer maskeden vazgeçmek isterseniz resim Layer'ına gelin ve gene
  Alt+Ctrl+G tuş kombinasyonunu kullanın.  File > Save As > Format png > Kaydet
  Resmimizi .png formatında kaydediyoruz.

  Ve işte Sonuç:


   

   

  byHaktan - 30.07.2009 - 04:45
 9. Bugün Size Haktan Arkadaşımızın Anlattığı Çalışmanın Biraz Daha Açıklamalı Olanını Anlatıcam..

  Çalışma Yapacağımız Resimi Açalım..  Sağ Tarafta Background Kısmındaki Resimimizi Layer Olarak Değiştirelim..Nasıl Yapıcaksınız..Background Kısmına Gelin Ve Sağa Tıklayın Layer From Background'a Tıklayın  Şimdi Yazımızı Yazalım İstediğiniz Kelimeyi Yazıp Deneyebilirsiniz Yada Şiirinizden Bir Kelime Seçip Yazabilirsiniz..Yazdığınız Kelimeyi İstediğiniz Şekilde Resimin Hangi Kısmına Getirmek İstiyorsanız Oraya Taşıyın..

  Yazınız Resimimizin Altına Gelicek Nasıl Olucak Peki Yazınızı Mause İle Aşağı Doğru Çekin Resimin Altına Gelicektir..

  Size Daha Önce Yazıyı Nasıl Sağa,Sola Çervirdiğimizi Anlatmıştım Ben Burda Yazımı Çevirdim Ve Resime Uygun Olan Yere Çalışmamızı Yapıcaz..

  Tekrar Layerımıızn Üstüne Gelelim Ve Sağa Tıklayalım..  Sonuç..  Şimdi İsterseniz Resiminizde Sade Tek Yazı Değil Şiirinizden Bir Bölümde Yazabilirsiniz Tabiki Yazmadan Önce Maskı Uygulamayın..

  Şiirinizin Bir Kısmını Yazın Hepsiniz Yazdıktan Sonra Resimin Altında Toplayın..Ve Yazılarınızı Tek Tek İşaretleyin..  Hepsiniz Seçtikten Sonra Sağa Tıklayın Ve Convert to Smart Object'i Seçin Ve Resiminizi Tamamlamış Olucaksınız Kaydederken Muhakkak PNG Olarak Kaydedin..  Ve Sonuç..

   

   

  MiSS-FENER - 30.07.2009 - 16:09Benzer Konular

 1. Resim üzerine yazı nasıl yazılır?
  Konuyu Açan: DeRDeST, Forum: Photoshop Genel.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 25.06.2013, 13:49
 2. Resim üzerine yazı yazma
  Konuyu Açan: Serdar1453, Forum: Windows.
  Cevaplar: 42
  Son Mesaj : 24.09.2011, 21:53
 3. Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 29.12.2008, 04:27
 4. 16*16 bmp resim yardımı
  Konuyu Açan: vtoncer78, Forum: Grafik Genel.
  Cevaplar: 19
  Son Mesaj : 21.09.2008, 12:28
 5. Resim Üzerine Yazı
  Konuyu Açan: TeNNiSeR, Forum: Webmaster Genel.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 25.12.2005, 01:17

copyright

Soru Cevap