Burun ve Cilddeki Siyah Noktalar Nasil Yok edilir

 1. Cilddeki siyah noktalar hakkinda - burun siyah noktalar - burundaki siyah noktalar - Cilddeki siyah noktalar nasıl temizlenir - burun üzerindeki siyah noktalar nasıl gider - siyah noktalar nasıl temizlenir - siyah noktalar nasil gider - siyah noktalar nasıl yok edilir - burun üstü siyah noktalar - burun üstü temizlik hakkinda  Yüzünüzde siyah noktalar ve sivilceler var. Eger SIkarak bu ikisinden kurtulmayi dusunuyorsaniz büyük hata ediyorsunuz. Iste siyah nokta ve sivilceden kurtulma yöntemi.

  Sivilce veya akne, gençlerin ergenlik döneminde yasadigi en büyük problem.

  En sIk Rastlanan cilt problemlerinden biri olan sivilce, âdeta gençlerin korkulu rüyasi. En çok yanaklarda, alinda ve sirtta olusan akne, yag bezlerinin bir hastaligidir. Uzmanlar siyah noktalarin, sivilcenin habercisi oldugunu söylüyor.

  Sivilcenin temiz olmayan bir cildin göstergesi oldugunu belirten uzmanlar, cilt temizliginin önemine dikkat çekiyor.

  Dermatolog Yasemin Fatih, siyah noktalarin cilt altinda olusan yag ve kirin sembolü oldugunu ifade ediyor. Sivilcenin ergenlik döneminin kaçinilmaz bir sonucu olarak görüldügünü bildiren Fatih, cilt temizligiyle bu sorunun önüne geçilebilecegini aktariyor. Siyah noktalarin mutlaka temizlenmesi gerektigini vurgulayan Fatih, Siyah noktalar daha sonra olusacak sivilcenin habercisidir. Yani siyah nokta yoksa sivilce de yoktur, diye konusuyor.

  Özellikle sivilcelenmeye meyilli ciltlerin tonik yardimi; ile günlük olarak temizlenmesi gerektigini aktaran Fatih, yüzünde siyah nokta olanlarin buhar banyosu yapmasi gerektigini söylüyor. Siyah noktalarin kesinlikle tirnakla sIkilmamasi gerektigini belirten Fatih, ciltlerinde siyah noktasi olan kisilerin yüzlerini on dakika havlu altinda buhar banyosu yaptirmasinin yararli olacagini bildiriyor.

  Banyonun ardindan siyah noktalarin el degmeden kulak temizleyicisiyle temizlenmesinin daha dogru oldugunu anlatan dermatolog Fatih, cilt üzerinde çok sayida siyah nokta bulunmasi halinde mutlaka bir uzmana danisilmasi; gerektigini vurguluyor.

  Sivilce olusumunun dogru bir bakimla büyük oranda önüne geçilebilecegini ifade eden dermatolog Yasemin Fatih sözlerine söyle devam ediyor: Sivilceler cildin yag bezlerinin bir hastalgidir. Yag bezlerinin cilde açilan kanallari tikandinda sivilceler ortaya çikar.

  Yag bezleri, sebum adi verilen bir madde salgilarlar. Ergenlik döneminde sebum salgisi artar ve ciltteki gözenekleri tikar. Gözeneklerin tikanmasi sivilce olusumunun ilk asamasidir. Bu asamadan sonra gözeneklerin genisleyerek siyah noktalari olus;turdugunu ifade eden Fatih, bu alanlara kir, sabun ve makyaj artiklari, yag ve ölü hücrelerin birikerek sivilceyi olusturdugunu açikliyor. Dermatolog Fatih, bu yüzden sivilce problemi olan kisilerin akne problemini daha az yasamasi için her gece yastigini degtiirmesi gerektigini anlatiyor

  Akne konusunda bilinmesi gerekenler

  Akneli ciltlerde pH dengesi bozuldugu için mutlaka cilde en uygun olan pH 5,5 temizleyicilerin kullanilmas gerekiyor.

  Sabun seklindeki temizleyiciler, siyah noktalarin olusumunu arttirir. Bu yüzden jel kivamindaki ürünler kullanilmalidir.

  Kasinan veya sIkilan sivilceler ciltte kalici izler birakabilir.

  Yüzlerinde akne olan erkekler jilet yerine elektrikli tras makinesi kullanmalidir.

  Akneli cilde, yüz yikandiktan hemen sonra nemlendirici kesinlikle sürülmemelidir.

   

   

  Sindy - 29.06.2007 - 10:32
 2. $ükür sivilce sorunum yok..

   

   

  SuRMeLi - 30.06.2007 - 04:11
 3. Allah cok sukur benimde hic olmadi

  ama bazencik bi tane olabiliyo

   

   

  Sindy - 30.06.2007 - 11:15
 4.  

   

  SuRMeLi - 30.06.2007 - 11:41
 5. sivilce konusunda bi sorunum yok belli dönemler dışında tabi ama siyah nokta konusunda dertliyim yüzümde t bölgesinin yağlı olmasından dolayı burnumun üst kısmı siyah nokta deposu olmaya çok elverişli olabiliyor bu kullanılan ürünlere pek itimadım yok temiz tutmak ve cildin nefes almasını sağlamak bence yeterince etkili en azından benim için

   

   

  SHEytan - 23.07.2007 - 14:58
 6. şükür bendede yok ((= ama olsun bilgiler faydalı aklımda bulunsun paylaşımın için sağol

   

   

  eyLem_güzeLi - 17.08.2007 - 20:11
 7. benimde öyle bir sorunum yok.paylaşımın için saol

   

   

  SU-PERISI - 18.08.2007 - 18:57
 8. denicem teşekkürler

   

   

  oktay_emre - 03.07.2008 - 14:16
 9. Bu dünyada her şeyden önce tüm kainatı iyisi ile kötüsüile sevmemiz gerek. Hoş görülü ve insancıl olmak gerekir.Sonunda ölüm var olduğunu unutmamak gerekir.

   

   

  AHMETZİYA TÜRKOĞLU - 03.07.2008 - 15:29Benzer Konular

 1. Burun Üstündeki Siyah Noktalar İçin Peeling
  Konuyu Açan: ZELAL, Forum: Makyaj Ve Güzellik.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 16.10.2013, 23:06
 2. Siyah Noktalar
  Konuyu Açan: AĞRAZ, Forum: Makyaj Ve Güzellik.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 31.10.2012, 14:08
 3. Burun və Cilddeki Qara Nöqtələr Nece Yox Edilir
  Konuyu Açan: Nerissa-Su, Forum: Qadınlar üçün.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 06.09.2011, 18:23
 4. Siyah Noktalar Nasıl Yok Edilir
  Konuyu Açan: Nerissa-Su, Forum: Makyaj Ve Güzellik.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 19.08.2010, 15:06
 5. Siyah Noktalar Nasıl Yok Edilir
  Konuyu Açan: AYIŞIĞI, Forum: Makyaj Ve Güzellik.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 28.07.2009, 17:22

copyright

Soru Cevap