Parfüm Nasıl Sıkılır - Parfüm Sıkma

 1. parfüm kullanımı - doğru parfüm sıkma teknikleri


  Parfüm günümüzün vazgeçilmez aksesuarları arasına girdi. Önceleri kadınların ağırlıklı olarak kullandığı parfümler artık kadın,erkek herkes tarafından popüler hale geldi. Peki bu denli çok kullanılan bir ürünü doğru kullanma hakkında bilgi sahibi olmak ister misiniz?

  Güzellik uzmanları yaptıkları açıklamada, parfüm kullanmadan önce cildin temiz ve terli olmamasına önem verilmesini isteyerek, "Gündüz ve gece ayrı parfüm kullanılıyorsa, duş almadan başka bir parfüm kullanılmamalı. Parfümü boynunuza, bileklerinizin iç kısmına, diz arkasına, kulak arkasına, dirseğinizin içine, ayak bileklerinize sürün. Böylece koku etrafa yayılır ve daha kalıcı olur. Eğer dökme parfüm kullanıyorsanız, parfümünüzü kulak arkası, bilek ve ayak bileklerinize tatbik edin. Bu bölgeler daha çok ısındıklarından parfümünüzün güzel kokusu uzun süre duyulur. Parfüm giysilere de sıkılabilir, ancak ertesi gün bir başka parfüm ile o kıyafeti giyerseniz kokular karışabilir. Bazı parfümler hafif lekeler de bırakabilir" bilgisini verdi.
  PARFÜM NASIL SIKILIR?

  Herkes kendine göre bir tarz ile parfümü vücuduna sıkar. Ancak doğru teknikleri ile sıkılması hakkında bakın uzmanlar nasıl önerlerlerde bulunuyor.

  Parfümün 15-20 santimetre uzaklıktan sıkılması gerektiğine dikkat çeken uzmanlar, parfüm kullananlara şu önerilerde bulundular:

  "Başkasında kokladığınız ya da test çubuklarında denediğiniz parfümü hemen almayın. Çünkü sizin teninizde farklı durabilir. Bu nedenle cildinizde denemeden parfüm seçmeyin. Parfümünüzle birlikte aynı markanın vücut losyonunu, deodorantını kullanırsanız, kokunuz uzun süre vücudunuzda kalır. Yaşınız genç ise taze, sabun kokulu, çiçek ve meyve kokularını; orta yaştan itibaren baharatlı kokuları seçebilirsiniz. Gündüzleri hafif, çiçek, meyve kokularını; akşamları daha iddialı ve çarpıcı kokuları kullanmalısınız."

   

   

  AYIŞIĞI - 03.08.2010 - 13:57
 2. evet bencede teşekkürlr

   

   

  KaRaKıZ - 03.08.2010 - 14:04Benzer Konular

 1. Parfüm Nedir - Nasıl Kullanılmalı
  Konuyu Açan: BiR-DOST, Forum: Makyaj Ve Güzellik.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 11.08.2013, 02:44
 2. Parfüm Seçimi Nasıl Yapılır
  Konuyu Açan: AĞRAZ, Forum: Kadınca.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 29.04.2013, 18:22
 3. Parfüm Nasıl Saklanmalı
  Konuyu Açan: BiR-DOST, Forum: Makyaj Ve Güzellik.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 11.11.2012, 22:35
 4. Parfüm Nasıl Kullanılır
  Konuyu Açan: BiR-DOST, Forum: Makyaj Ve Güzellik.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 09.01.2012, 00:49
 5. Parfüm Nasıl Seçilir
  Konuyu Açan: Şayeste, Forum: Makyaj Ve Güzellik.
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj : 18.02.2010, 14:35

copyright

Soru Cevap