Eyeliner kullanmanın püf noktaları

 1. Gözlerimizi belirlemek, sabit ve etkileyici bir bakışa sahip olmak için eyeliner oldukça etkili bir makyaj ürünüdür. Tabi doğru kullanılırsa.

  Gözlerinizin etrafında siyah bir zırh gibi duran eyeliner ve göz kalemi, kuşkusuz her yaştaki kadının makyaj çantasında en vazgeçilmez malzeme olarak durur. Bazılarımız sürekli kullanırken, bazılarımız da sürmeyi bir türlü beceremediğimiz için bize yakışmadığını düşünürüz. Oysa doğru renk tercihi ve doğru sürüş tekniğiyle, gözlerinizin şeklini ortaya çıkarmanız mümkün...

  Eyeliner ve göz kalemi kullanmadan önce bilmeniz gereken en önemli şey, her iki malzemenin de mümkün olduğunca ince çizgilerle çizilmesinin gözü daha güzel göstereceğidir.

  Siyah göz kalemi, siyah saçlı, esmer tenli bayanlar için çok uygundur. Esmerler dışındaki bayanlarda bu renkte bir göz kalemi ve eyeliner çok koyu sayılabilir.

  Beyaz tenli kadınlar yumuşak kahverengi ya da gri tonlarını tercih etmelidirler. Gece ise, göze sürülen fara uyan renkli bir kalem tercih edilmelidir.

  Eyeliner'ı çok ince uçlu bir fırçayla sürmek güzel bir görüntü oluşturacaktır. Eğer eyeliner sürmeyi bir türlü beceremiyorsanız işte size bir öneri, mümkün olduğunca aşağıya doğru bakın ve elinizle gerdiğiniz üst gözkapağınızdaki kirpiklerin dibine mümkün olduğunca yakın bir çizgi çekin.

  Bu çizgi göz kuyruğunda sona ermeli, dışa doğru uzamamalıdır. Alt gözkapağına kesin bir çizgi çizmek istemiyorsanız, buraya eyeliner'la yanyana noktalar yapın veya eğrilemesine kısa kısa çizgiler çizin.

  Bazen gözün üst kapağındaki kirpiklerin altına çizgi çizilmesi de hoş bir görünüm kazandırır. Bunun da yine ince ve düzgün olmasına dikkat edin.

   

   

  Sindy - 17.11.2007 - 12:32
 2. ince ve düzgün çekilince çok hoş oluyor

   

   

  SU-PERISI - 18.11.2007 - 13:05Benzer Konular

 1. Derin Dondurucu Kullanmanın Püf Noktaları
  Konuyu Açan: BiR-DOST, Forum: Genel Bilgiler Ve Püf Noktaları.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 11.02.2013, 22:23
 2. Eyeliner Sürmenin Püf Noktaları
  Konuyu Açan: AYIŞIĞI, Forum: Makyaj Ve Güzellik.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 09.02.2012, 16:26
 3. Takma Kirpik Kullanmanın Püf Noktaları
  Konuyu Açan: N.N., Forum: Makyaj Ve Güzellik.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 29.06.2011, 15:17
 4. Düdüklü Tencere Kullanmanın Püf Noktaları
  Konuyu Açan: BiR-DOST, Forum: Genel Bilgiler Ve Püf Noktaları.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 24.04.2010, 02:47
 5. Eyeliner Sürmenin Püf Noktaları
  Konuyu Açan: MiSS-FENER, Forum: Makyaj Ve Güzellik.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 18.02.2010, 09:48

copyright

Soru Cevap