Kıvırcık Ali'nin Kızı Ecemsu Ve Annesi Güllü Özütemiz

 1. Kıvırcık Ali hayatını kaybetti - Kıvırcık Ali İlk Eşi - Kıvırcık Ali'nin Kızı Ecemsu - Kıvırcık Ali cenaze töreni - Kıvırcık Ali'nin ailesi  Tepecik'te dün sabah meydana geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Ali Özütemiz için Avcılar'daki Er Mahmut Dede Cemevi'nde tören düzenlendi. Törene Özütemiz'in askerden izne gelen oğlu Eren, kızı Ecemsu ve annesi Güllü Özütemiz'in yanı sıra CHP İl Başkanlığı görevinden geçtiğimiz günlerde istifa eden Berhan Şimşek, CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci ile Arif Sağ ve Davut Güloğlu'nun da aralarında bulunduğu sanatçı dostları ve binlerce kişi katıldı. Yoğun kalabalık nedeniyle törende zaman zaman izdiham yaşandı.

  Özellikle cenazenin cemevinin bulunduğu sokağa getirilmesi sırasında yaşanan izdiham nedeniyle görevliler zor anlar yaşadı. Yoğunluktan bunalan Eren Özütemiz sinir krizi geçirdi. Elinde bulunan babasının sazını savuran Eren'i yakınları sakinleştirmeye çalıştı. Elindeki sazı almaya çalışan bir yakınına da tepki gösteren Eren Özütemiz, "Bırakın o babamın emaneti" diye bağırdı.

  Kıvırcık Ali'nin kızı Ecemsu da yoğunluktan dolayı bayıldı. Ambulansa taşınan genç kız, sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından tekrar cemevine döndü. Sanatçının annesi Güllü Özütemiz ise tabutun başında uzun süre gözyaşı döktü.

  Törende konuşan Milletvekili Mehmet Sevigen, "Ali bizi bırakıp niye gittin? Ali sana son bir şey söyleyeceğim; bu ülkeye daha demokrasiyi getiremedik. Özgürlüğü getiremedik. Ali Alevlere özgürlüğü getiremedik. Çok zamansız gittin" diyerek ağladı.

  Sanatçı Arif Sağ da, "Ali bizim çok sevdiğimiz bir kardeşimizdi. Çok üzgünüz. Canımız, arkadaşımızdı. Genç yaştaki bir insan için bunları söylemek çok acı" dedi.

  Helallik alınmasının ardından Ali Özütemiz'in cenazesi toprağa verilmek üzere Hadımköy Gülbahçe Mezarlığı'na götürüldü.

   

   

  Leyl-i Lal - 13.01.2011 - 12:12Benzer Konular

 1. Özütemiz Körfez Dershanesi Aydın İncirliova
  Konuyu Açan: Nerissa-Su, Forum: Aydın.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 18.12.2012, 13:11
 2. Kıvırcık Alinin Eşi - Kıvırcık Alinin Karısı Aslı Güven
  Konuyu Açan: Leyl-i Lal, Forum: Sanatçılar Ve Yorumlar.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 12.01.2011, 08:56
 3. Kıvırcık Ali Trafik Kazası - Kıvırcık Ali Öldü
  Konuyu Açan: Leyl-i Lal, Forum: Magazin Haberleri.
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj : 11.01.2011, 12:09
 4. Türkmen Kızı Türkmen Kızı Türkü Notası
  Konuyu Açan: refik, Forum: Notalar.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 02.12.2009, 23:22
 5. Güllü Evin Mağrur Kızı
  Konuyu Açan: MiSS-FENER, Forum: Yaşam Hikayeleri.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 05.11.2009, 13:15

copyright

Soru Cevap