Evli Bayanların Yapması Gerekenler

 1. Evli Bayanların Yapması Gerekenler  Yemeği tam zamanında hazırlayın: Önceden plan yapın, hatta bir gece önceden yemeği tam zamanında masaya koymak için her şeyi önceden düşünün. Bu şekilde, eşinize O’nu düşündüğünüzü ve ihtiyaçlarına karşı duyarlı olduğunuzu göstermiş olacaksınız. Bir çok erkek eve geldiklerinde aç olurlar ve nefis bir yemek ihtiyaçları olan sıcak karşılamanın bir parçasıdır.

  Kendinizi hazırlayın: Son 15 dakikayı dinlenmek için ayırın, böylece eşiniz eve geldiğinde kendisine hoş görünebilirsiniz. Makyajınızı tazeleyin, saçınıza kurdele koyun ve canlı görünün. Unutmayın kocanız bütün gündür pek çok yorgun insanla çalıştı. Neşeli ve ilgili görünün. Sıkıcı bir günün ardından biraz keyiflenmeye ihtiyaç dayacaktır.

  Dağınıklığı toparlayın: Eşiniz eve gelmeden önce evin her tarafını dolaşın ve kitap, oyuncak, gazete gibi ortalıkta dağınıklık yaratan bir şey varsa düzeltin. Sonra masaların üzerindeki tozları alın. Böylece eşiniz eve geldiğinde, cennette olduğunu düşünecektir.

  Çocukları hazırlayın: Eğer küçükseler, ellerini ve yüzlerini yıkayıp, saçlarını tarayın, gerekiyorsa kıyafetlerini değiştirin. Çocuklar küçük bir hazinedir ve eşiniz özenli görünmelerini isteyecektir.

  Gürültü olmamasını sağlayın: Kocanız eve geldiğinde çamaşır makinası, kurutma makinası, süpürge yada mikser gibi gürültü yapan tüm aletleri kapatın. Çocuklara sessiz olmalarını söyleyin. Eşinizi sevinçle karşılayın ve sıcak bir gülümseme ile kapıyı açın.

  Yapılmaması gerekenler: Eşinizi şikayetler ve problemlerle karşılamayın. Yemeğe geç kaldı ise şikayet etmeyin. Bütün gün işyerinde yaşadığı zorluklardan sonra bunu önemsiz bir sorun olarak görün.
  Rahat etmesini sağlayın: Rahat bir koltukta uzanmasını sağlayın yada biraz yatak odasında dinlenmesini önerin. Eşiniz için sıcak yada soğuk bir içeceğin hazır olmasını sağlayın. Yastıklarını düzeltin ve ayakkabılarını çıkarmayı önerin. Kısık, yumuşak ve hoş bir ses tonu ile konuşun. Rahatlamasını ve dinlenmesini sağlayın.

  Eşinizi dinleyin: Söylemek istediğiniz yüzlerce konu olabilir, fakat eve gelir gelmez konuşmaya başlamayın. Önce O’nun konuşmasına izin verin.

  Geceyi O’na ayırın: Eğer sizi dışarı yemeğe yada eğlenmeye götürmüyorsa şikayet etmeyin. Aksine iş yerinde yaşadığı zorlukları ve ne kadar yorulduğunu düşünün. Eve gelip dinlenme ihtiyacını anlamaya çalışın.

  Hedefiniz: Evinizi, kocanızın rahat hissedeceği, düzenli ve huzurlu bir yer haline getirmeye çalışın. .

   

   

  SU-PERISI - 11.11.2008 - 23:12
 2. evli bayanların yapması gerekenlerin başında boşanmayı göze alabilmek gelir herzaman.. bunu göze alamayacak biriyseniz.. her ne yaparsanız yapın gerçek huzura sükunete erişemeyeceksinizdir.. yitiren değil yitirilen olabilmek için kendinden emin ve net olunmalıdır.. bence tabii

   

   

  JMLL - 14.11.2008 - 04:31
 3. erkekte yuva sorumluluğu ve bilinci varsa ne mutlu ama yoksa dağlarıda devirseniz fayda etmicektir o yine bildiğini yapıcaktır

   

   

  Asiyan - 14.11.2008 - 08:27
 4. Ollldu başka??
  Valla su perisi hiç de feminist falan değilimdir ama bu yazı bana hiç uymadı..
  neden dersen.. herşey karşılıklı.. tamam bir kadın olarak görevlerimizi elbette yapacağız ama tek başına istediğin kadar yırtın hiç bi sonuca ulaşamıyorsun... kendine ediyorsun..
  Söylediklerini nasıl yapabilirim bilmiyorum.. yani hepsini birden çok zor..
  hayat müşterekk o da elini sürecek mutlaka bişeylere..

   

   

  Şayeste - 14.11.2008 - 08:29
 5. slm nasilsin

   

   

  karakas25 - 19.11.2008 - 12:40
 6. YA bende işten gelcem o hazırlansın

   

   

  KaRaKıZ - 19.11.2008 - 13:40
 7. evlilik çok kutsal ve ciddi bir müessesedir

   

   

  ismailatak69 - 22.11.2008 - 00:00
 8. evlilik olgun ve görevini bilen insanların işidir.tamm bunlar bizim görevimiz ama kendi isteklerimizi de öne sürmezsek hayattan sıkılır ve herseyi bırakabiliriz..

   

   

  MeLaNkOLiK - 07.12.2008 - 01:19
 9. HAYAT MÜŞTEREK GİBİ GÖZÜKSEDE ERKEK EGEMENLİĞİ HER ZAMAN ÜSTÜN OLUYOR.KARISI İŞTEN GELECEK DİYE SOFRA HAZIRLAYAN ERKEK NEREDE GÖRÜLMÜŞ .............

   

   

  EMZİK - 20.12.2008 - 03:23Benzer Konular

 1. Evli Bir Bayanla Evli Bir Erkeğin İnternette Chat Yapması Haram mı
  Konuyu Açan: ZELAL, Forum: İslami Multimedia.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 23.04.2012, 22:11
 2. Damadın Yapması Gerekenler
  Konuyu Açan: Nerissa-Su, Forum: Evlilik Hazırlığı.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 27.12.2010, 11:33
 3. Bir Erkeğin Ölmeden Önce Yapması Gerekenler
  Konuyu Açan: Nerissa-Su, Forum: Erkekler.
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj : 26.12.2009, 10:31
 4. Cuma Günü Bir Müslümanın Yapması Gerekenler
  Konuyu Açan: CiCeGiM, Forum: İslami Sorular Ve Cevaplar.
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj : 06.11.2009, 11:10
 5. Damat Tarafının Yapması Gerekenler
  Konuyu Açan: SU-PERISI, Forum: Evlilik Hazırlığı.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 16.05.2009, 01:38

copyright

Soru Cevap