Göz Ağrısı

 1. Göz Ağrısı Tedavisi - Göz ağrıları Hakkkında - Göz Ağrısı Nedenleri
  GÖZ AĞRISI Göz ağrısı, çoğu kişinin hayatında bir kez dahi olsun karşılaştığı problemlerdendir. Kısa sürenler bir ifade etmeyebilir ama söz konusu uzun süren bir ağrı ise endişe edilmesi gereken bir durumdur. Çünkü gözde meydana gelen bir ağrı birçok nedene bağlı olarak gelişebilmektedir. Bu sebeple gözde meydana gelen bir ağrının basite indirgenmeyip, irdelenmesi gerekmektedir. Göz ağrılarında


  GÖZ AĞRISI
  Göz ağrısı, çoğu kişinin hayatında bir kez dahi olsun karşılaştığı problemlerdendir. Kısa sürenler bir ifade etmeyebilir ama söz konusu uzun süren bir ağrı ise endişe edilmesi gereken bir durumdur. Çünkü gözde meydana gelen bir ağrı birçok nedene bağlı olarak gelişebilmektedir. Bu sebeple gözde meydana gelen bir ağrının basite indirgenmeyip, irdelenmesi gerekmektedir.

  Göz ağrılarında göz temizliğine dikkat etmek, kirli ellerle gözü ovuşturmamak ya da hassas olan göz için, yabancı olan cisimlerin sokulmaması ağrıların hepsini olmasa da çoğunu önleyebilmektedir.

  GÖZ AĞRILARINDA TEDAVİ
  Göz ağrılarının nedenleri geniş çapta olduğu için önce hastalığın nedenini tespit etmek gerekir. Göz ağrılarında tedavi sebep olan etkene göredir. Göz ağrılarının tedavisinde en önemli etken hastanın doktora zamanında gelmesidir. Göz ağrısı eğer sinüzit kaynaklı ise bir kulak-burun-boğaz doktoruna başvurulmalıdır. Kirpik dibi iltihabının neden olduğu düşünülürse kirpik dibinin hijyenini ve tedavisi yapılır. Eğer gözün enfeksiyonu nedeni ile ağrısı varsa gözyaşı ilaçları ile rahatsızlıkla mücadele edilir.

  Gözün içindeki iltihaplara karşı ya da gözün içindeki bir reaksiyona bağlı ağrı varsa bunun vücuttaki nedeni de araştırılarak genel bir tedavi yapılmalıdır. Göz ağrılarının en önemlilerinden bir tanesi de aniden başlayan ışıklar etrafında haleler görerek ortaya çıkan ani göz tansiyonu krizleridir. Buradaki ağrı gerçekten aşırı olup, hastaya bulantı kusma da yapabilir, görmeyi ani olarak düşürebilir. Böyle bir hastalıkta tedavi ancak doktor kontrolünde yapılmalıdır.

   

   

  Nerissa-Su - 28.05.2012 - 12:48
 2. tsk!

   

   

  faciye - 28.05.2012 - 13:37Benzer Konular

 1. Boğaz Ağrısı ve Boğaz Ağrısı Tedavisi
  Konuyu Açan: AYIŞIĞI, Forum: Kulak Burun Boğaz.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 12.01.2012, 15:12
 2. Bel Ağrısı - Bel Ağrısı Nedir
  Konuyu Açan: bayram33, Forum: Sağlık Genel.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 28.01.2011, 13:51
 3. Göğüs Ağrısı - Plevra Ağrısı
  Konuyu Açan: BiR-DOST, Forum: Sağlık Genel.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 09.12.2010, 00:48
 4. Bel Ağrısı Nedenleri - Bel Ağrısı Tedavisi
  Konuyu Açan: AYIŞIĞI, Forum: Sağlık Genel.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 23.10.2010, 03:31
 5. Sırt Ağrısı - Sırt Ağrıları - Sırt Ağrısı Nedenleri
  Konuyu Açan: sevgi, Forum: Sağlık Genel.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 03.09.2009, 09:47

copyright

Soru Cevap