REKLAM
+ Konuyu Cevapla

Sivil toplum kuruluşları ile resmi kurumlar arasındaki farklar nelerdir?

 1. Yazan: eyLem_güzeLi
  No Avatar

  REKLAM


  Sivil toplum kuruluşları ile resmi kurumlar arasındaki farklar nelerdir?  Sivil toplum kuruluşları, resmi kurumlar dışında ve bunlardan bağımsız olarak,toplumun eğitim, sağlık, çevre,kültür bilim teknoloji ile ilgili ihtiyaclarını karşılamak için kurulmulmuş, üyelerini ve çalışanlarını gönüllülük usulüyle alan, kâr amacı gütmeyen ve gelirlerini bağışlar ve/veya üyelik ödemeleri ile sağlayan kuruluşlardır.

  Resmi toplum kuruluşları , devlet güvencesi altında halka yardım eden sağlık(hastaneler, sağlık ocakları, dispanserler), eğitim(okullar)huzur ve güvenlik(jandarma, emniyet),çevre korunması(Orman Bakanlığı, Belediye)gibi kuruluşlardır.

  Facebook
  Üyelik

 2. Yazan: irx
  No Avatar
  Sivil Toplum Kuruluşları
  Sivil toplum kuruluşları, resmi kurumlar dışında ve bunlardan bağımsız olarak çalışan, politik, sosyal, kültürel, hukuki ve çevresel amaçları doğrultusunda lobi çalışmaları, ikna ve eylemlerle çalışan, üyelerini ve çalışanlarını gönüllülük usulüyle alan, kâr amacı gütmeyen ve gelirlerini bağışlar ve/veya üyelik ödemeleri ile sağlayan kuruluşlardır. Sivil toplum kuruluşları oda sendika vakıf ve dernek adı altında faaliyet gösterir. Vakıf dernekler topluma yararlı bir hizmet geliştirmek için kurulmuş yasal topluluklardır ve herkese yardım etmek için kurulmuşlardır
  Türkiye'nin önde gelen sivil toplum örgütleri, vakıfları, dernekleri, meslek örgütleri ve sendikaları aşağıda listelenmiştir.

  Sivil toplum örgütlerinin sitelerinde, kuruluşların amaçları, faaliyetleri, destek çalışmaları, yardımları ve bağış numaraları gibi bilgileri bulabilirsiniz. Eğitim vakıf ve derneklerinin sitelerinde öğrenci bursu veren kuruluşları görebilirsiniz

  Sivil Toplum ve Resmi kuruluşların amacı?
  Toplumların hayatında dayanışma ve yardımlaşmanın çok büyük önemi vardır. Yurdumuzda bu amaçla kurulmuş gönüllü yardım kuruluşlarının sayısı pek çoktur. Bu yardım kuruluşları; insan hakları, kimsesiz çocuklar ve yardıma muhtaç yaşlılar, özürlüler, doğal afetler vb. konularda mağdur olmuş vatandaşlarımızla ilgili çalışmalar yapmaktadırlar. Böylece bu durumdaki vatandaşlarımızın sorunlarının kısa sürede çözülmesine önemli katkılarda bulunmaktadırlar.
 3. Yazan: LİMON SUYU
  No Avatar
  BİG V SE=S SİTESİNİ ZİYARET EDİN???
 4. Yazan: duyqu33
  No Avatar
  Sivil toplum kuruluşları, resmi kurumlar dışında ve bunlardan bağımsız olarak,toplumun eğitim, sağlık, çevre,kültür bilim teknoloji ile ilgili ihtiyaclarını karşılamak için kurulmulmuş, üyelerini ve çalışanlarını gönüllülük usulüyle alan, kâr amacı gütmeyen ve gelirlerini bağışlar ve/veya üyelik ödemeleri ile sağlayan kuruluşlardır.

  Resmi toplum kuruluşları , devlet güvencesi altında halka yardım eden sağlık(hastaneler, sağlık ocakları, dispanserler), eğitim(okullar)huzur ve güvenlik(jandarma, emniyet),çevre korunması(Orman Bakanlığı, Belediye)gibi kuruluşlardır.
  Register
 5. Yazan: 98aykut98
  No Avatar
  ayyy teşekkürler çok fayladı oldu sankiiRegister
 6. Yazan: 98aykut98
  No Avatar
  Arkadaşlar ödevim yarına lütfen bişey paylaşın lütfenn:(
 7. Yazan: 98aykut98
  No Avatar
  Arkadaşlar ödevim yarına lütfen bişey paylaşın lütfennRegister Yoksa öğretmen beni böyle yaparRegister YparsamRegister
 8. Yazan: 98aykut98
  No Avatar
  YA LÜTFEN CEVAP YAZINNNNNNNNNNNRegister Register Register Register Register Register Register Register Register Register
 9. Yazan: 98aykut98
  No Avatar
  Arkadaşlar bir soru dahaaaaRegister Register Register Register Kurm, Dernek,Vakıf,Sivil toplum kuruluşları arasındaki fark nedir?Register


 1. Yazan:
  no avatar


  REKLAM

Benzer Konular

 1. Sivil Toplum Kuruluşları
  Konuyu Açan: Kayıtsız Üye, Forum: Soru - Cevap.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 08.04.2013, 19:33
 2. Sivil Toplum Kuruluşları
  Konuyu Açan: TAYYARYUSUF, Forum: Soru - Cevap.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 19.03.2013, 21:45
 3. Sivil Toplum Kuruluşları
  Konuyu Açan: BiR-DOST, Forum: Siyaset bilimi.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 15.04.2012, 18:49
 4. Sivil Toplum Kuruluşları ve Resmi Kurumlar
  Konuyu Açan: Chaman, Forum: Soru - Cevap.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 08.04.2012, 13:00
 5. Sivil toplum kuruluşları ve devlet kurumları arasındaki fark nedir?
  Konuyu Açan: Kayıtsız Üye, Forum: Soru - Cevap.
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj : 22.03.2010, 19:55

copyright

Soru Cevap

grafimx