Browni Yapmanın Püf Noktaları

 1. lezzetli browniler - browni nasıl yapılır - browni yapmanın incelikleri

  Zengin lezzetli, dolgun brownieler hayatın gerçek lükslerinden biridir ve birkaç basit ipucu sayesinde, elde edilmeleri de son derece kolaydır. Aşağıdaki ipuçlarımıza uyarak herkesin hayran kalacağı brownieler yapın!

  Mikseri rahat bırakın

  Bu lezzetli tatlıyı yaparken, en iyi dostunuz mikser yerine tahta bir kaşık olacak. Mikser, karışımı fazla karıştıracağı için, karışımın içine fazlaca hava katar ve bu da tatlınızın kalitesini bozar.

  Doğru tepsiyi seçmek

  Koyu renk ve yapışmaz tepsi yerine, cam ya da açık renkli metal bir tepsi seçin. Koyu ve yapışmaz tepsiler brownienizin çamur gibi olmasına ve kabuğunun yanmasına neden olurlar. Tepsinize pişirme kağıdı yerine, aliminyum folyo serin ki kekinizin son dokusu daha güzel olsun.

  Boyut önemlidir

  Brownie yaparken kullanacağınız tepsinin boyunun tarife göre seçilmesi önemlidir. Eğer tepsiniz çok büyükse, brownieler kuru ve ince olacaklardır. Ama tepsi çok küçük olursa da bu sefer brownielerin içi pişmeyebilir.

  Erken kontrol edin

  Brownieleriniz bir kere çok pişti mi bunun geri dönüşü olmaz. Bu nedenle brownienizi pişme süresinden 5 dakika önce kontrol edin ve çok pişmiş olmadığına emin olun. Piştiğinden emin olmak içinse, tepsinizi alın ve sallayın. Eğer orta kısmı sallanıyorsa 1-2 dakika daha pişmesi gerekiyor demektir. Eğer hareket etmiyorsa, bir şiş ya da bıçakla ortasını kontrol edin.

  Soğumaya bırakın

  Sıcacık brownieleri kesip hemen yemek ne kadar çekici olsa da, onlara soğumaları için vakit tanımalısınız. Bu, karışımın iyice oturmasını ve keser kesmez dağılmasını engeller.

  İyi saklayın

  Brownielerinizi hava geçirmez bir kapta saklayın ve nemli kalmalarını sağlayın. Onları buzdolabına koymayın ki kurumasınlar. Alternatif olarak, brownielerinizi plastik folyo ile sarabilir ve hava geçirmez bir kapta, buzlukta 4 ay boyunca saklayabilirsiniz.


  alıntı

   

   

  BiR-DOST - 19.08.2013 - 17:56Benzer Konular

 1. Ütü Yapmanın Püf Noktaları
  Konuyu Açan: BiR-DOST, Forum: Püf Noktaları.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 19.12.2014, 17:33
 2. Kek Yapmanın Püf Noktaları
  Konuyu Açan: BiR-DOST, Forum: Genel Bilgiler Ve Püf Noktaları.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 16.09.2013, 18:14
 3. Tığ işi Yapmanın Püf Noktaları
  Konuyu Açan: BiR-DOST, Forum: Hobiler.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 09.06.2011, 22:31
 4. Kek Yapmanın Püf Noktaları
  Konuyu Açan: SU-PERISI, Forum: Genel Bilgiler Ve Püf Noktaları.
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj : 12.10.2010, 18:47
 5. Ütü Yapmanın Püf Noktaları
  Konuyu Açan: SU-PERISI, Forum: Genel Bilgiler Ve Püf Noktaları.
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj : 17.08.2009, 11:25

copyright

Soru Cevap