Eski Eşyaları Yenileme

 1. eski eşya yenileme önerileri


  Eski eşyalara yenilenme önerisi

  35 senelik bir sehpa ve mazisi 50 seneye dayanan bir avizeyi ameliyat masasına yatırdık. Objektif karşısında öyle güzel poz verdiler ki, onları bunca yıldır yalnız bıraktığımız için üzüldük.


  Fuşya, tül ve kristal


  Bu üçlü kombinasyon, sehpamızı alıp bambaşka bir havaya bürüdü. Önce ayaklarını ve üstteki tokmaklarını testereyle kestik. Ardından gümüş sprey boyayla boyadık ve tavanı taban olacak şekilde ters çevirdik. Fuşya renkte aldığımız tülü drape yaparak üç tarafını kapladık ve öndeki kollarına yapıştırdık. Aldığımız ahşap kutuyu duvar kağıdıyla kapladık ve çekmece olarak yerleştirdik. Aynı kağıdı sehpanın üst kısmına bordür olarak geçtik. Son olarak da ayna kestirip üzerine yerleştirdik ve kristal taşlarla süsledik.


  Metalik eklemeler
  Aynı sehpayı bu defa siyah beyaz duvar kağıdıyla süsledik ve eski bir lambadan söktüğümüz kristal taşları raşarın altına saçak görünümü oluşturacak şekilde çekiç ve çivi yardımıyla çaktık. Aldığımız metal kutuları da çekmece olarak raşara yerleştirip üzerlerine kristal taşlar yapıştırdık. Oryantal bir hava yakaladığımız sehpa modern ya da klasik her dekorasyona uyumlu bir tarz kazandı.  Beyaz- bronz
  Bronz tavan lambasını şamdan-lambader haline dönüştürebilmek için önce ferforje bir kaide yaptırttık. Daha sonra lambayı bu kaideye oturtup etrafını halatla sardık ve iyice kapanana kadar beyaz boyayla boyadık. Lambayı ise beyaz sprey boyayla boyayıp üzerini verniklemeden önce elektrik aksamından ayırıp mumluk haline getirdik. Lambader tamamen beyaza dönüşüp kurumasını da beklendikten sonra renkli mumlarla bezeyip kollarına renkli kumaşlar bağladık. En üstüne de sarı renkte bir piramit mum koyduk.


  Lame-dore
  Beyaz lambaderi lame dore renkleriyle oluşan bir dekorasyona dahil etmek için gümüş rengi mumlardan yararlandık. 12 adet gümüş rengi mumu yerlerine yerleştirdik ve en üste de büyük bir silindir mum koyduk. Klasik tarzdaki bu şamdanın dekorasyonda oldukça iddialı durduğu kesin.   

   

  AYIŞIĞI - 13.08.2009 - 11:21Benzer Konular

 1. Eski Eşyaları Nasıl Değerlendirmeliyiz
  Konuyu Açan: BiR-DOST, Forum: Püf Noktaları.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 10.06.2013, 00:46
 2. Eski Sandalyeleri Yenileme
  Konuyu Açan: Nerissa-Su, Forum: Hobiler.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 21.08.2011, 06:03
 3. Eski Eşyaları Yenileme Yöntemleri
  Konuyu Açan: BiR-DOST, Forum: Ev Dekoru.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 08.11.2010, 03:25
 4. Eski Askı Yenileme
  Konuyu Açan: MiSS-FENER, Forum: Hobiler.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 29.04.2010, 15:02
 5. Eski Eşyaları Değerlendirme
  Konuyu Açan: Nehir, Forum: Ev Dekoru.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 30.04.2009, 20:15

copyright

Soru Cevap