Salatı Tefriciyeyi Okuyanın Duaları Allahin Izniyle Kabul Oluyor

 1. Hocalarımızın bize aktardığı bilgilerden öğrendiğimize göre salat-ı tefriciyeyi gerçekten inanarak okuduğumuz vakit Allah’ın izni ile dualarımız kabul olacaktır.Bu demek değil ki kesinlikle kabul olacak.Burada mühim olan niyettir.
  Sizce sizin için çok zor olan şeyler Allah’a hiç zor gelir mi? en imkansızı yaratan Allah’ımız bu dua vesilesi ile inş dualarınızı kabul eder.

  Peki nasıl okunur.?

  İmamı Kurtubî Hazretleri şöyle buyurmuş: “Bir kimse, çok önemli bir işinin veya önemli bir dileğinin gerçekleşmesini, ya da üzerinde devam edip duran büyük bir belanın üzerinden çekilip gitmesi (kalkması) için “Salât-i Tefriciye”yi (4444) defa okuyup, bu mübarek Salâtü Selâm ile Yüce Peygamberimizi vesile edinse, hiç şüphe ve tereddüt yoktur ki, Yüce Allah, o kulunun istek ve muradının olması için hayırlı bir sebeb yaratır ve ona muradını verir.”

  Latin harfleri ile:

  “Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek.”


  DUANIN manası

  “Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed’e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.”  Gerçekten inanarak yapılmış bir duanın kabul olmayacağını kim söyleyebilir

  Aminn

  alinti

   

   

  CiCeGiM - 17.01.2010 - 01:33
 2. eline saglıkkkkkkkk

   

   

  HASANCAN06 - 20.01.2010 - 01:38Benzer Konular

 1. Allahü Teala Duaları İşitir Kabul Eder
  Konuyu Açan: Dilara66-Gülümcan, Forum: Ayet Hadis Ve Dini Bilgiler.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 11.10.2012, 15:36
 2. Bütün duaları Allah kabul etsin
  Konuyu Açan: N.N., Forum: Hikayeler Menkibeler İslami Şiirler.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 10.06.2011, 16:03
 3. Allah Duaları Kabul Eder
  Konuyu Açan: BiR-DOST, Forum: Dualar.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 06.12.2010, 01:49
 4. Müslümanın Bütün Duaları Kabul Olur mu ?
  Konuyu Açan: Asiyan, Forum: İslami Sorular Ve Cevaplar.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 06.06.2010, 21:37
 5. Duaları Kabul Olmuş
  Konuyu Açan: AYIŞIĞI, Forum: Ilginç Ve Komik Resimler.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 15.05.2009, 13:57

copyright

Soru Cevap