Diyette Kahvaltının Önemi

 1. diyetinizin gizli silahı - diyet yaparken kahvaltıda neler yemeli - diyette lifli gıdslsrın önemi

  Sabah kahvaltılarını atlamakla kilo kaybedip daha formda bir vücuda sahip olabileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Eğer soruya evet cevabını veriyorsanız tüm düşüncelerinizi silip doğru bilgileri öğrenmenizi tavsiye ederiz.

  Kahvaltı yapmak, kilo almayı sağlayan hormonların etkisini de kesmektedir. Yapılan bir araştırmada, kahvaltı tahıllarıyla ve kortizol arasında bir bağ bulunmuş, ve stres hormonunun yarattığı açlık ve bunun sonucunda oluşan bel bölgesindeki yağların kahvaltı yapımından sonra görülmediği gözlenmiştir.

  Peki kahvaltıda ne yemelisiniz? Uzmanların tavsiyelerine göre kahvaltıda yağsız proteinler ve lifli yiyecekler tüketilmelidir. Protein ve lif ağırlı bir kahvaltı daha çabuk sindirilir, kan şekeri oranı sabittir ve böylece çabuk bir acıkma gerçekleşmemektedir. Ayrıca sabah yenen lifli besin sayesinde diğer öğünlerdeki kan şekeri ve ensülin oranını sabit tutmaktadır.Ayrıca lifli besinler şeker hastalığını, kalp rahatsızlıklarını ve krizini, kolon kanserini koruması açısından çok yararlıdırlar.

  Sabahları yediğiniz poğaça ve beyaz ekmekten vazgeçip daha sağlıklı bir kahvaltının planını yapmalısınız. Sabahları 400 kalorilik bir protein ve lif ağırlıklı kahvaltı sizi tok tutacağı gibi kilo vermenizi de sağlayacaktır. Beyaz ekmeği kepekli ekmekle değiştirin. Sabah kahvaltınıza lifli meyveleri ilave edin. Göreceksiniz ki kendinizi daha zinde ve formda hissedeceksiniz.

  alıntı

   

   

  BiR-DOST - 31.12.2011 - 03:13Benzer Konular

 1. Gebelikte Kahvaltının Önemi
  Konuyu Açan: SuSquN PeRi, Forum: Hamilelik Ve Çocuk Bakımı.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 26.09.2013, 09:13
 2. Çoçuklar İçin Kahvaltının Önemi
  Konuyu Açan: Nerissa-Su, Forum: Çocuk Sağlığı.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 23.11.2010, 18:36
 3. Kahvaltının Önemi
  Konuyu Açan: Nerissa-Su, Forum: Sağlık Genel.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 12.10.2010, 10:54
 4. Kilo Vermede Kahvaltının Önemi
  Konuyu Açan: BiR-DOST, Forum: Diyet.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 21.08.2010, 17:32
 5. Çocuklarda Kahvaltının Önemi
  Konuyu Açan: MiSS-FENER, Forum: Çocuk Sağlığı.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 26.07.2009, 23:22

copyright

Soru Cevap