Çocukların Yaptığı İcatlar 2

 1. Çocukların Yaptığı İcatlar - İlginç İcatlar - Çocukça İcatlar

  Araştırmalara göre, günümüzde birçok çocuk ev kazaları yüzünden ciddi ya da hafif yaralanmalar yaşıyor.

  Ocakta kaynayan çay çocukların üzerine dökülebiliyor, klozet içindeki suyu içen çocuk zehirlenebiliyor.

  Araştırmalara göre çamaşır makinasında kilitli kalan çocuk sayısı da az değil. Makyaj malzemeleri, tıraş bıçakları, geniş çekmeceler de çocukların evdeki düşmanlarından sadece birkaçı... Bu nedenle bilimadamları ve bazı tasarım şirketleri de ev içi kazalara karşı çeşitli aletler üretti.

  Bebeğim neden ağlıyor?

  İspanyol bir babanın "Why Cry" isimli aleti icat etmesiyle, "bebeğim neden ağlıyor" sorusu tarih oldu.

  Bu alet, bebeklerin ağlamasına neden olan beş temel sorunu gösteriyor: Acıkma, sıkılma, rahatsızlık ve ağrı, uyku, gerginlik veya korku. Üzerinde farklı ışık ve uyarı sistemleri bulunan ve bebek hangi nedenle ağlıyorsa onu gösteren ışıkla uyarıda bulunan aletin fiyatı 100 YTL.

  Çocukların kapıya sıkışma tehlikesi de kapı spoteri ile önleniyor. Fiyatı 3.75 YTL olan stoperi kapı üzerine yapıştırıyorsunuz, kapı kapanmıyor ve çocuğunuz sıkışmıyor.

  Ev kazalarına karşı bir diğer alet ise 5.5 YTL değerindeki çekmece kilidi... Çekmece düğmelerini birbirine bağlayan kilit, hem çocukların çekmecelerin içindeki eşyalara ulaşmasını hem de çocukların çekmeceleri bir basamak gibi kullanmasını engelliyor.

  Bebeği gözetleyen telsiz

  Bebek güvenliğinde gelinen son nokta ise görüntülü telsizler... Web kamerası gibi küçük monitörü bebeğinizin ya da çocuğunuzun bulunduğu odaya bırakıyorsunuz, elinizdeki telsiz ekranından hareketini kolayca takip edebiliyorsunuz.

  364 YTL değerindeki bu aletle çocuğunuzun uyuyor numarası yapıp yapmadığını kontrol edebiliyorsunuz. Uzmanların geliştirdiği solunum monitörüyle ise endişeli aileler, istedikleri her an bebeklerinin kalp atışlarını dinleyebiliyor.

  400 YTLdeğerindeki bu alet, normalin dışında ritm bozukluğu olduğunda sinyal veriyor ve sizi uyarıyor.

  Demir barikat

  Demir barikat, çocuklar için "yarı açık cezaevi" şeklinde evde güvenli şekilde dolaşmasını sağlıyor. Seperasyon kapısı denen bu parmaklıklarla özellikle evin tehlikeli bölümlerinde çocukların önüne set çekiliyor ve merdivenden düşmeleri engelleniyor. Bu aletin fiyatı ise 90 YTL.

  Aileler çocuklarının evdeki mobilyaların köşelerine çarparak yaralanmalarını önlemek için de köşe koruyucularını tercih ediyor. Mobilyaların sivri köşelerine yapıştırılan köşe koruyucuları 6.90YTL'ye, ocak bariyeri 6.99 YTL'ye, klozet kilidi 5.50 YTL'ye, emekleme dizliği 4.50 YTL'ye, araba sürerken arkada oturan bebeği gözetlemek için bebek dikiz aynası 17 YTL'ye satın alınabiliyor. Böylece çocukların kaza riski sıfıra indiriliyor.

   

   

  Nehir - 14.05.2009 - 13:35
 2. olum bunlar ne ya ben sizden basit çocuk icatları istedim sizin yaptıınıza baın bunlar ne şimdi para verip mi yapcam ben bunları

   

   

  teh rock - 08.02.2010 - 22:41Benzer Konular

 1. Çocukların Yaptığı İcatlar
  Konuyu Açan: SU-PERISI, Forum: Çocukça.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 29.02.2012, 17:03
 2. Çocukların Yaptığı İcatlar
  Konuyu Açan: AYIŞIĞI, Forum: Çocukça.
  Cevaplar: 14
  Son Mesaj : 14.03.2011, 17:16
 3. Basit İcatlar ve Yapılışları Hakkinda - Evde Yapilabilecek İcatlar
  Konuyu Açan: Leyl-i Lal, Forum: Bunları Biliyormuydunuz.
  Cevaplar: 8
  Son Mesaj : 06.03.2011, 16:18
 4. İcatlar
  Konuyu Açan: aynigezegendeniz, Forum: Güncel Sorunlar Ve Hayat.
  Cevaplar: 154
  Son Mesaj : 17.02.2008, 15:32
 5. İcatlar
  Konuyu Açan: BiR-DOST, Forum: Ilginç Ve Komik Resimler.
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj : 21.01.2008, 19:14

copyright

Soru Cevap