Çocuklar İçin Kahvaltı Sunumu

 1. Çocuklara Kahvaltı Sunumu - Çocuklara Süslü Kahvaltı Tabağı Hazırlama

  Herkesin kendi çocuklarına yedirmekte zorlandıkları çiğ sebze-yumurta gibi uzayıp giden listeleri vardır, Bu malzemelerimizle hayal gücümüzü birleştirerek çocuklara özel şirin sunumlar hazırlayarak hatta bu zevkli hazırlığı çocuğunuzla beraber yaparsanız iştahla yiyecektir. Tabaktaki şekillere bakarakda yapabilirsiniz,


  Çiçek: Kırmızı et biberi turşusunu dörde bölerek çiçek şekli verdim. Ortasına: yumurta beyazı diliminin kenarlarını bıçağın ucuyla üçgen çentikler atarak çıkardım, üzerine havuç ve zeytin dilimi koydum. Arı: 1 tane yeşil zeytinin üzerine, siyah zeytinden incecik şerit dilimler kesip koydum, yarım yeşilzeytinden başını yerleştirdim ve yine siyah zeytinden minicik parçalar kesip göz yaptım, maydonoz dallarından antenlerini ufak delikler açıp yerleştirdim, zeytinin yanlarına ince uçlu bıçakla kesikler açarak 2ye kesilmiş incecik turp dilimini kanat olarak yerleştirdim.  Farecikler: “tabakta olması kulağa hoş gelmesede şirinlik kattıkları inkar edilemez “ haşlanmış 2 yumurtanın birini dikey olarak ortadan kestim, kulak kısımlarını bıçağın ucuyla çizerek turp dilimleri yerleştirdim. Zeytinden küçük parçalar keserek gözlerini yerleştirdim. 4 kısa maydonoz saplarını bıyık olarak batırdım. Uzunca bir maydonoz sapınıda kuyruk yaptım, ufak turp paröasından burnunu yapıştırdım.
  Civciv: haşlanmış 1 yumurtayı ortadan kestim, içineki sarılarını çaykaşığı ile çıkardım, 1 kaşık mayonez ile karıştırdım bundan 2 top elde ettim, gövde ve kafa olarak yumurta beyazının içine yerleştirdim ve yine zeytinden gözler, kalan yumurtabeyazından da şapka yaptım, havuçtan minicik üçgen dilim keserek gagasını yerleştirdim.Yuvası için de dere otu kullandım.  Küçük bir turşuluk salatalıktan bile çok uzun bir akordiyon salatalık dilimi elde ediliyor. Salatalığa şiş geçirin, sağ elinizle bıçağı tutarken sol elinizle şişi yavaş yavaş çevirin. Burada dikkat etmeniz gereken püf noktası, bağlantıyı koparmamak için yavaş hareket edin.

   

   

  Nerissa-Su - 17.08.2011 - 06:37Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 15.08.2013, 23:21
 2. Abur Cubur Yememek İçin Mutlaka Kahvaltı Yapın
  Konuyu Açan: ZELAL, Forum: Diyet.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 29.10.2012, 14:47
 3. Çocuklar İçin Kahvaltı Menüleri
  Konuyu Açan: AYIŞIĞI, Forum: Çocuk Sağlığı.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 19.11.2010, 15:38
 4. Bebekler İçin Kahvaltı Tarifleri
  Konuyu Açan: papin, Forum: Bebek Yemekleri.
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj : 27.09.2009, 11:40
 5. Okula giden çocuklar açısından kahvaltı önemli
  Konuyu Açan: AYIŞIĞI, Forum: Hamilelik Ve Çocuk Bakımı.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 02.03.2009, 10:58

copyright

Soru Cevap