Balık Etli Bayanlar Nasıl Giyinmeli

 1. Kilolu Bayanlar Nasıl Giyinmeli - Kilolu Bayan Giyinme Şekli - Vücut Tipine Göre Giyinmme - Kilolu Bayanlara Stil Önerileri
  Kilosu veya boyu kaç olursa olsun eğer isterse her kadın güzel ve bakımlı görünebilir. Belki zayıf ve boylu poslu olmak hoş görünmeyi kolaylaştırıyor. Çünkü piyasa ‘ideal’ dayatması altında belirlenen ölçülere endeksli… Ama biz size önereceğimiz ipuçlarıyla fazla kilolarınızı ustalıkla gizleyerek, stil sahibi ve hoş bir kadın olabileceğinizi düşünüyoruz!


  Desen ve renk

  Genel kanı kilo fazlası olanların; siyah, lacivert, kahverengi gibi koyu renklere yönelmesinin uygun olduğudur. Çünkü koyu renkler kiloyu gizler. Ama açık renkler kullanmak da mümkün. Nasıl mı? Baştan aşağı aynı rengin farklı tonlarını kullanarak... Böylelikle vücudunuzda bölünmeyen, aynı rengin farklı tonlarıyla devamlılığı sağlanan bir çizgi yaratmış oluyor, vücudunuzun daha uzun ve ince görünmesini sağlıyorsunuz.

  Desen konusu oldukça önemli. Dikey çizgileri daima yatay olanlara tercih edin. Çünkü yatay çizgiler sizi olduğunuzdan daha geniş gösterir. İri desenleri değil, birkaç renkli küçük desenleri yeğleyin.

  Eğer kilonuz üst bölgede toplanıyorsa düz renkte ve desensiz bluzları tercih edin. Desenleri alt parçalarla saklayın.

  Eğer kilo alt bölgelerde toplanmışsa veya kalça bölgeniz genişse koyu renk pantolonları, etekleri tercih edin ve canlı, baskılı tişörtler veya bluzlarla kombinleyin.

  Kesim ve model

  Geniş paçalı pantolonlar ve jean’ler size çok yakışacaktır.

  Hafif kumaşlı parçaları ‘layering’ tekniğiyle üst üste kullanın. Mesela hafif bol bir tişörtün içine başka renkte biraz daha uzun ve alttan gözükecek şekilde dar atlet giyin.

  Genel anlamda hafif bol duran kıyafetler tercih edin. Ancak sakın ‘oversize’; yani gereğinden büyük bedenlere sığınmayın. Vücudunuza yapışan parçalar da giymeyin. Burada önemli olan dengeyi kurmak ve ortayı tutturmaktır. Yani ne çok dar ne de çok bol.

  Stil ipuçları

  Uzun ve zarif bir siluet yaratmak için birebir olan topuklu ayakkabılar en iyi arkadaşınız olsun! Eğer düz tabalı bir ayakkabı alacaksanız zarif balerinleri ve babetleri tercih edin. Eğer ayak bilekleriniz kalınsa bileği kesen çok bantlı topuklu ayakkabılardan uzak durun.

  Aksesuarların gücüne inanın! Şık ve kendini gösteren takılar, kiloları gizlemek adına sade tuttuğunuz kıyafetlerinizi canlandıracaktır. Ancak fazla süslü, abartılı takılardan da kaçının. Eğer göğüsleriniz iriyse göğüslerin arasında biten uzun ve iri madalyon kolyeler takmayın.

  Yazın, özellikle plajda bikini veya mayoluysanız geniş kenarlı bir şapka takarak genel görünümünüze bir denge getirebilirsiniz.


  Kilolu bayanlar için genel tavsiyemiz normal kıyafet bedenlerinden bir büyük bedende mayo veya bikini almaları.

  Genelde tek parça mayolar en ideal seçim. Eğer bikini giymek istiyorsanız biraz yüksek kesimli ve toparlayıcı, likralı modelleri seçin.

  Koyu ve mat renklerde, küçük desenli veya dikey çizgili modellerden yana olun.

  Eğer göğüsleriniz iriyse askıların geniş ve sağlam olmasına dikkat edin.  alıntı

   

   

  BiR-DOST - 21.02.2010 - 13:20Benzer Konular

 1. Hamilelikte Nasıl Giyinmeli
  Konuyu Açan: DeRDeST, Forum: Hamilelik Ve Çocuk Bakımı.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 01.12.2013, 21:23
 2. Minyon Tipler Nasıl Giyinmeli
  Konuyu Açan: DeRDeST, Forum: Bayan Modası.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 06.07.2013, 12:44
 3. Kadınlar iş Hayatında Nasıl Giyinmeli
  Konuyu Açan: BiR-DOST, Forum: Kadınca.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 06.05.2013, 22:25
 4. İş Yerinde Nasıl Giyinmeli
  Konuyu Açan: AĞRAZ, Forum: Kadınca.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 19.11.2012, 14:46
 5. İlk 3 Buluşmada Nasıl Giyinmeli
  Konuyu Açan: 1sidelya, Forum: Erkekçe.
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj : 01.07.2009, 14:06

copyright

Soru Cevap