Mide Ağrısı

 1. mide ağrısı neden olur - mide ağrısına ne iyi gelir - mide ağrısına bitkisel çözüm - bal tarçın - mide ağrısını ne geçirir


  Mide ağrısı veya mide yanması çok sık görülen bir vakadır. Genelde strese bağlı olarak ortaya çıkar. Stres, heyecan gibi psikolojik etmenler zemin hazırlar. Mide ağrısı tedavisi ortalama olarak 1 hafta içerisinde etkilerini göstermiş olması gerekir. 1 haftadan uzun süren mide ağrıları için uzman hekim kontrolüne başvurmakta fayda var.


  Ciddi olmayan mide ağrıları için evde hazırlayacağınız bazı bitkisel yöntemler ile mide ağrısı tedavisini kendiniz de gerçekleştirebilirsiniz.


  Bal ve Tarçın Karışımı: Daha pek çok devası olduğu bilinen bal ve tarçın karışımı mide ağrısını geçirme de kullanılan en etkili yöntemlerden biridir. Özellikle mide ülserine karşı çok faydalıdır.


  Damla Sakızlı Bitkisel Macun: Yüzlerce yıldır mide ağrısı tedavisinde kullanılan bir başka alternatif tedavi yöntemi ise damla sakızlı macundur. Bu macunun avantajı tüm aktarlarda kolayca bulunabiliyor olmasıdır.


  Mide Ağrısını Geçirmede Yoğurt’un Faydaları;
  Yoğurdun mide ağrılarını geçirme üzerindeki etkileri uzmanlar tarafından sık sık dile getiriliyor. Bağırsakların çalışmasına yardımcı olan yoğurt, sindirim sisteminizin daha etkili bir biçimde çalışmasına da yardım ediyor. Mide ağrısı sürecinde kahve içmekten de uzak durmak gerekiyor. Kahve midenin en büyük düşmanlarından biridir. Tedavinin etkili olabilmesi için kahveden uzak durmakta fayda var.


  Bu yöntemler dışında mide ağrısını geçirmek için Papatya Çayı ve Nane de kullanılmaktadır.

  faydalarınedir alıntı

   

   

  AĞRAZ - 23.11.2012 - 15:04Benzer Konular

 1. Mide Ağrısı
  Konuyu Açan: BiR-DOST, Forum: Sağlık Genel.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 18.09.2014, 12:01
 2. Mide Ağrısı Nasıl Geçer
  Konuyu Açan: selintan41, Forum: Sağlık Genel.
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj : 17.09.2011, 21:07
 3. Mide Ağrısı
  Konuyu Açan: Kayıtsız Üye, Forum: Soru - Cevap.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 04.08.2011, 11:23
 4. mide ağrısı
  Konuyu Açan: Kayıtsız Üye, Forum: Soru - Cevap.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 07.01.2011, 21:38
 5. Mide Ağrısı
  Konuyu Açan: AYIŞIĞI, Forum: Sağlık Genel.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 04.11.2010, 09:40

copyright

Soru Cevap