Karbonatlı Suyun Faydaları Zararları

 1. Karbonatlı Suyun Yan Etkileri - Karbonatlı Suyu Nelere İyi Gelir - Karbonatlı Suyu


  Karbonatın faydaları nelerdir diye sorarsanız çok değişik cevaplar alabilirsiniz. Karbonatlı su diş beyazlatıcı etkisi ve faydasının yanında zayıflama, mide ekşimesine bitkisel çözüm, midede ve bağırsakta gazlanma doğal tedavisi, cilt lekeleri tedavisi, cilt beyazlatma, ayak kokusu tedavisi, saçlarda kepeklenme tedavisi gibi bir çok değişik amaçla kullanılabilmektedir.

  Karbonatın Faydaları ve Tıbbi Etkileri: İştahı açar. Mide ve bağırsak şikayetlerine karşı faydalı olan karbonat, mide ekşimesine iyi gelir. Mide ve bağırsak ağrılarını ve gazlarını giderir.

  Karbonat Nasıl Kullanılır? Az miktarda kullanmak ülsere karşı faydalı olabilmekle birlikte, fazla kullanımı ülser yaralarının kanamasına yol açabilir. Bu nedenle ülserlilerin kullanmaması yerinde olur.

  Karbonatın bir diğer faydası ise bakliyat, patates gibi sert besinleri pişirirken bir çay kaşığı karbonat attığınız da daha çabuk pişmesini sağlıyor.

  Sodyum bikarbonat, ya da halk arasında bilinen adı ile “karbonat” hamur işlerinin temel malzemelerinden biridir Karbonatın mutfak dışında da çok işe yarayan bir madde ve özellikle doğal ürünleri tercih edenlerin vazgeçilmezi olduğunu biliyor muydunuz? Ancak bu yöntemleri kullanılırken, karbonatın etkili bir kimyasal madde olduğunu da aklımızdan çıkarmamalıyız Fiziksel kullanımlarda (özellikle ciddi bir tıbbi sorununuz varsa) mutlaka doktora danışmalısınız

  Dişinizi fırçaladıktan sonra bir miktar karbonat ile tekrar fırçalayın Karbonat, dişleri beyazlattığı gibi ağız kokusunu da giderir

  Karbonat kuruyan, çatlayan veya yorgun ayaklara ve de ayak kokusuna kesin çözüm olacak biçimde çok iyi gelir Sıcak suya karbonat ve sirke döküp ayaklarınızı içinde 20 dakika bekletin, çıkarttığınızda pamuk gibi olurlar.

   

   

  AYIŞIĞI - 18.09.2011 - 18:13Benzer Konular

 1. Suyun Faydaları Nelerdir
  Konuyu Açan: ZELAL, Forum: Alternatif Tıp.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 14.01.2012, 15:25
 2. Karbonatlı Suyun Faydaları
  Konuyu Açan: Nerissa-Su, Forum: Sağlamliq.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 20.12.2011, 10:55
 3. Karbonatlı Suyun Faydaları Zərərləri
  Konuyu Açan: Nerissa-Su, Forum: Sağlamliq.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 20.12.2011, 10:54
 4. Karbonatlı Suyun Faydaları
  Konuyu Açan: Nerqish, Forum: Alternatif Tıp.
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj : 18.09.2011, 17:54
 5. Suyun faydaları
  Konuyu Açan: Leyl-i Lal, Forum: Sağlamliq.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 01.12.2009, 21:25

copyright

Soru Cevap