Şekeri Ne Düşürür

 1. şekeri düşüren bitkiler - şekere iyi gelen yiyecekler - kan şekeri nasıl düşer - yüksek şeker nasıl düşürülür - hangi bitkiler şekeri düşürür

  Çemenotu

  çemenotu, mucilage adı verilen liflerden oluşan bir bitkidir. Çemenotu bitkisinin tohumları kan şekerini dengeler, kolesterolü düşürür.

  Soğan

  Hemen hemen her yemeğe koymayı ihmal etmediğimiz soğan, kuersetin kaynağıdır. Kuersetin diyabet hastalarında görülen göz sorunlarını önleyen bir maddedir.

  Yer fıstığı

  Yer fıstığı her ne kadar yağlı bir çerez olarak görülse de kan şekerini düşürmektedir.

  Fasulye

  Fasulyenin de kan şekerini düşürdüğü, şifalı bitkiler uzmanı Dr. James Duke tarafından önemle belirtiliyor. Dr. James ” Eğer şeker hastası olsaydım, bol bol fasulye yemeği yerdim, yemeğin içine de bol miktarda soğan koyardım ” diyerek fasulyenin kan şekerini düşürmedeki başarısını vurguluyor.

  Sarımsak

  Sarımsak bir çok hastalığa iyi gelen şifalı bir sebzedir. Sarımsak özellikle doğal antibiyotik olma özelliğiyle bilinir. Bunun yanında sarımsak kan şekerini düşürmede mükemmel bir bitkidir. Kan şekeri yüksek olanlar sarımsağı sofralarında eksik etmemelidir.

  Defne

  Doktor James, Amerikada yaptığı araştırmalar sonucu defne yaprağının yarım kaşık bile kullanılığında vücuttaki insilüni çok etkili bir şekilde kullanmamızı sağladığını belirtiyor. Dr. James’ in kobaylar üzerinde yaptığı deneylerde, defne yaprağı kullanan kobayların kullanmayan kobaylara göre daha düşük kan şekerleri miktarına sahip olduğunu saptamıştır.

  Hatmi Çiçeği

  Pektin adı verilen lif bakımında zengin olan hatmi çiçeği, Kan şekerini en iyi düşüren bitkilerden birisidir. Dr. James hatmi çiçeğinin köklerini gece boyunca ağır ağır kaynatmamızı öneriyor. Her sabah bu çaydan içmemiz kan şekerimizin düşmesini sağlıyor.  alıntı

   

   

  BiR-DOST - 29.04.2011 - 16:59Benzer Konular

 1. Şekeri Ne Düşürür
  Konuyu Açan: AĞRAZ, Forum: Alternatif Tıp.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 18.10.2012, 20:21
 2. Hangi Yiyecekler Şekeri Düşürür
  Konuyu Açan: ZELAL, Forum: Alternatif Tıp.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 30.01.2012, 14:05
 3. Ateşi Ne Düşürür
  Konuyu Açan: Şayeste, Forum: Alternatif Tıp.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 11.08.2010, 15:57
 4. Ayran Tansiyonu Düşürür mü
  Konuyu Açan: AYIŞIĞI, Forum: Sağlık Genel.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 30.07.2010, 11:39
 5. Hangi Yiyecekler Şekeri Düşürür
  Konuyu Açan: AYIŞIĞI, Forum: Sağlık Genel.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 24.04.2010, 15:01

copyright

Soru Cevap