Göz Kanlanmasına Bitkisel Çözüm

 1. Gözde Kanlanma - Göz Kanlanması Nedenleri - Göz Kanlanmasının Sebepleri - Bitkisel Göz Kanlanması Tedavisi - Konjoktivit Nedenleri - Göz Maskeleri - Gözde Kanlanmaya Bitkisel Maskeler
  Konjoktiva isimli tabakanın genişlemesine bağlı olarak çok sıklıkla rastlanmasa dahi konjoktiva tabakasının bu genişlemeye bağlı olarak çatlama olur.İşte bu çatlama sonucu göz kanlaması denen durum gerçekleşir.Göz kanlanması bazen tek gözde olabildiği gibi bazende her iki gözdede kanlanma görüldüğü olabiliyor.

  Göz kanlanması nedenleri

  Göz kanlanmasına sebep olan çok çeşitli faktörler bulunmaktadır.Yukarıda belirtilen konjoktiva tabakasına karşı herhangi bir iltihap yada tahrişe bağlı olarak göz kanlanması görülebilir.Bunun dışında alerjik reaksiyonlar,gözün iltihaplanması,göz kuruluğu,göz tansiyonu,zararlı güneş ışınları,bazı hastalıkların belirtisi olarakta göz kanlanması sıkça görülen durumdur.

  Göz kanlanması bitkisel çözüm:

  Göz kanlanması sorunun ciddiye alınması gereken sorundur.Uzun süreli göz kanlanması problei yaşıyorsanız mutlaka doktor kontrolü gereklidir.Ardından bitkisel çözümleri denemek sizin sağlığınız açısından daha yararlı olacaktır.

  -1 tatlı kaşığı toz şeker ve 2 diş sarımsak uygun bir kap içerisinde iyi ezildikten sonra yapılan karışım temiz bez yardımıyla göze uygulanır.

  -1 çay kaşığı nohut ve 1 çay kaşığı üzerlik tohumu kap içerisinde iyice ezilir.Toz haline getirilen karışıma yumurta ilave edilerek merhem kıvamına gelmesi sağlanır.Karışım alın bölgesine konur.

  -Birer tutam papatya, ebegümeci, mavi kantaron ve kırmızı gül bir kaba konularak, üzerine yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra gözlere yavaş yavaş sürmek suretiyle uygulanır.


  alıntı

   

   

  BiR-DOST - 21.05.2010 - 13:57
 2. Sayın bir dost hanımefendi:(1 tatlı kaşığı toz şeker ve 2 diş sarımsak uygun bir kap içerisinde iyi ezildikten sonra yapılan karışım temiz bez yardımıyla göze uygulanır.)
  Bu karışım benim bildiğim gözdeki arpacık için iyi gelir....emeğiniz için teşekkürler....

   

   

  nuri deniz - 21.05.2010 - 15:19
 3. kanlanmış göze ne yapılır - göz kanlanmasının bitkilerle önlenmesi

  Günlük bakım yaparmış gibi, gözünüze papatya veya zeytinyağı, tabi sizin için hangisi uygunsa damlatın. Şifasını göreceksiniz.

  Buna ilaveten birer tutam papatya, ebegümeci, mavikantaron ve kırmızı gül bir kaba koyulur, üzerine yeterli miktarda su ilave edilerek kaynatılır.

  Soğuduktan sonra da gözlere yavaş yavaş sürmek suretiyle uygulanır.

  Demlenmiş çaya batırılan gazlı bez ile kompres yapılır.  alıntı

   

   

  BiR-DOST - 31.08.2011 - 17:38Benzer Konular

 1. Kireçlenmeye Bitkisel Çözüm
  Konuyu Açan: BiR-DOST, Forum: Alternatif Tıp.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 15.01.2011, 04:13
 2. Göz Kanlanmasına Bitkisel Yöntemler
  Konuyu Açan: BiR-DOST, Forum: Alternatif Tıp.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 03.01.2011, 12:48
 3. Tüylenmeye Bitkisel Çözüm
  Konuyu Açan: BiR-DOST, Forum: Alternatif Tıp.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 22.12.2010, 00:47
 4. Bitkisel Bit Tedavisi - Bit için Bitkisel çözüm
  Konuyu Açan: AYIŞIĞI, Forum: Alternatif Tıp.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 09.10.2010, 10:46
 5. Diş Ağrısına Bitkisel Çözüm
  Konuyu Açan: SU-PERISI, Forum: Alternatif Tıp.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 18.11.2009, 22:32

copyright

Soru Cevap