Mide Bulantısı İçin

 1. Mide bulantısı nasıl geçer  * Bir çay fincanı kaynar suya bir çay kaşığı toz zencefil katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı nane ve bir küçük parça kabuğuyla birlikte limon katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * Bir çay fincanı soğuk suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı oranında ebegümeci katılıp demlenmesi için on iki saat bekletildikten sonra, süzülerek ılıtılmak için içi kaynar su dolu olan bir başka kabın içine ihyana kadar bırakılıp ardından, günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere içilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ada çayı katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ıhlamur katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * Bir kahve fincanı limon suyu ile bir silme tatlı kaşığı Türk kahvesi karıştırılıp içildikten sonra üzerine bir kahve fincanı ılık su içilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı mercanköşk katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * Bir dilim ekmek kızartıldıktan sonra sirkeye batınlıp üzerine nane ekilerek yenir.

  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı kekik katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı kılıç otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı civanperçemi katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı katırkuyruğu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı kimyon ve sumak katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ıhlamur katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * Bir su bardağı kaynar suyun içine, birer çay kaşığı nane. anason ve raziyane katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek bir tatlı kaşığı süzme bal ilavesiyle içilir.

   

   

  Sylar - 18.07.2009 - 00:29
 2. teşekkür ederim

   

   

  47yusuf47 - 27.01.2012 - 12:08Benzer Konular

 1. Mide Bulantısı İçin Bitkisel Çözümler
  Konuyu Açan: Kayıtsız Üye, Forum: Soru - Cevap.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 21.07.2012, 15:17
 2. Mide Bulantısı İçin Bitkisel Çözümler
  Konuyu Açan: SU-PERISI, Forum: Alternatif Tıp.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 30.12.2011, 20:10
 3. Mide Bulantısı
  Konuyu Açan: BiR-DOST, Forum: Sağlık Genel.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 27.12.2010, 00:22
 4. Mide Bulantısı
  Konuyu Açan: BiR-DOST, Forum: Sağlık Genel.
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj : 17.02.2010, 18:19
 5. Mide Bulantısı İçin Papatya Çayı
  Konuyu Açan: AYIŞIĞI, Forum: Alternatif Tıp.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 28.07.2009, 01:30

copyright

Soru Cevap